Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megjavítani az...

Hogyan tudom megjavítani az USB-t?

Figyelt kérdés

Összetett a probléma. Ha bedugom, kapok csatlakozási hangot, de nem jelenik meg semmi. Ha megnyitom a saját gépet, akkor látok egy usb-meghajtót, (szürke/átlátszó, nem olyan mint a többi meghajtó) Nem ír ki lemezméretet, se szabad helyet.

-Megnyitáskor nem történik semmi.

-Jobb klikk-tulajdonságok-0méret+szabad hely

-Jobb klikk-tulajdonságok-eszközök-ellenőrzés/optimalizálás A win10 nem tud kommunikálni az eszközzel, nincs kapcsolat stb... Röviden nem látja, nem ismeri fel, h ez egy usb

-USB port NEM hibás, más pendrive jó.

-Eszközkezelőben hiába törlök bármit és telepíti újra a win, nem segít

-parancssor megvizsgálja, azt mondja létezik, nincs rajta partíció, próbáltam create partition primary, de azt mondja h nem éri el, nem tud csatlakozni/kommunikálni vele

-egyéb adat visszaállítós programok amik partícionálnak is, egyszerűen nem látják, kiírják h van helyi lemez, rendszer számára, de USB szerintük nincs


a pen kingston, itthon win10 van (meg xp is, az se nyitja meg)

volt h angolul is kiírt szöveget. NO MEDIA

100% h a windows oké, a hardware (gép+usb) oké és az usb software-el van gond

létezik olyan letölthető és ingyenes program ami képes észrevenni és kezelni az ilyen pendriveket?

minitool, partition guro, aomi, wondershare, eas... nem látja, elindítom és nincs ott

adatok nem kellenek, csak h a pendrive legyen használható

köszönök minden segítséget :)



2020. ápr. 3. 12:11
 1/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
77%

Érdekes, hogy miért küzdesz egy hibás hardverért, vagy miért akarod azt szoftverrel javítani, mondjuk forrasztópáka helyett?

Más örülne, amikor elszállnak az adatai, ha csak azt visszakapná, a megbízhatatlan ócskavasat pedig dobná el nagy ívben.

2020. ápr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"nincs rajta partíció" "adatok nem kellenek"

Ez a két dolog ami lényeges a fenti monológból

Vegyél másik pendrájvot, mert ez halott.

Ha a leírt programok sem látják akkor ott elég komoly gond van.

De ha sikerülne is valamelyik programmal megcsinálni én akkor sem bíznék meg benne soha többet.


Azért még a garit nézd meg, hátha ki tudod cseréltetni ingyé'!!

2020. ápr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
37%

Inkabb ez lenyeges: "hardware (gép+usb) oké"


ugyerted "oke" az a pendrive ami nem mukodik az amirol szo van egesz vegig?

miert oke ha nem jo?

mibol gondolod hogy jo hardveresen?

mikor volt jo legutoljara?

mennyi ideig volt jo?

csak pillanatszeruen semmi ok nelkul kerult ilyen hasznalhatatlan allapotba?


magad is feltetelezhetned hogy nem szoftveres/driveres gond van


akkor lehetne csak az ha nemely gepben mukodne, de akkor inkabb inkompattibilitasi ok lehetne

Ha ebben is ment regebben (es most csak nemely mas idegen gepben de ott sem mindben) akkor csak bios frissites/regebbi visszaallitas tortenhetett mas nem, de ilyenre is nagyon kicsi az esely

usb az pont a leg oda-vissza kompatibilisebb eszkoz


megeshet hogy valamiert sajat vezerloje halt be tehat ami pendriveban van, de ezt hazilag hogy akarod javitani


tehat gondolom valami firmware hibara gondolsz vagyis a pendrive "biosara"


mas eszkozoknel is ha ez serul akkor nem feltetlen lesz feelesztheto meg szakemberek altal sem (csak adatmentes lehetseges rola lehet) akkor szerinted hazilag? Mar ha tenyleg nem hardveres hibaja van, mekkora pendrive? Milyen kattegorias? Milyen ertteke van tehat? Ennyire megeri szenvedni erte?

a gari szokott erre lenni szenvedjenek vele ok, ha nincs gari akkor kukazzad mar, dragat is lehet bukni igy jartal

2020. ápr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sokan nem értik, hogy a pendrive olyan, mint 25 éve a floppy volt. Adathordozó (lehetőleg minél rövidebb ideig), nem adattároló (huzamosabb időre).

Pont olyan orosz rulett csak ilyen eszközön tartani bármit, mint a floppy volt.

A görcsöléssel meg egy új pendrive árát sikerült elfüstölni, ha az órabért nézzük. Tönkrement --> garis / kuka --> legariztat, vagy vesz másikat. Ennyi.

2020. ápr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne törődj vele.
2020. ápr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

csupán szeretek megjavítani dolgokat, jó érzéssel tölt el, ennyi, az ha rosszból jót csinálok/hozok ki, nekem kellemes. Ez nem kínlódás/szenvedés. Nincs órabér és hogy nem éri meg. Ez olyan mint amikor a kovács elégedett mert sikerült egy remek patkót készítenie.

a hardware-t úgy gondoltam hogy oké, hogy fizikailag nem sérült, nem lett leejtve/leöntve és 12 tehén meg 1-2 kamion se ment át rajta :D rá lett húzva egy mappa amiben van sok kicsi és fájlok, de összesen 4-5 gb a pen pedig 128 (124-125) onnantól kezdve nem látja egy gép sem.

De mindenkinek köszön a válaszát! Ha nem lehet akkor nem lehet, gondoltam megkérdezem.

2020. ápr. 11. 20:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Ebből max patkót tudsz csinálni.
2020. ápr. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!