Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Két erősítő összekötése /...

Két erősítő összekötése / használata 1 kábellel?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Hogyan lehetne megoldani azt, hogy egy RCA kábel egyszerre két erősítőbe legyen bedugva? Tehát egyszerre játsza le a két erősítő a hangfalakon a zenét. Van hozzá valami átalakító-elosztó? Hogyan lehetne megoldani olcsón?



2020. ápr. 8. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Wtf...? Vagy a hangfalat egeted ki, vagy az erosito kimenetet vagod tonkre, de szerintem te se tudod mit akarsz igazabol. Ossze akarod adni a 2 erosito teljesitmenyet, vagy mi?
2020. ápr. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az RCA kábelt, ami kettő csatlakozóból áll, piros-fehér, ezt szeretném négy felé elosztani, hogy egyszerre két erősítőbe lehessen bedugva.
2020. ápr. 8. 18:17
 4/8 A kérdező kommentje:

Elsőnek:

Ilyenre gondoltam, csak ne kettő, hanem 4 rca kimenete legyen, létezik ilyen?

2020. ápr. 8. 18:17
 5/8 Szirty ***** válasza:

Nem fog kiégetni semmit.

Egy jelforrással meg lehet hajtani két erősítőt.


Nyilván vannak bizonyos feltételei (a jelforrás kimenetének tulajdonságaiban) de kiégni semmi nem fog.

Legfeljebb túl halk lesz vagy romolhat esetleg a hangminőség.

Ki kell próbálni. Az első válaszoló által linkelt RCA elosztó megfelelő lehet (nyilván több kell belőle ha nem mono a rendszer).

2020. ápr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szirty ***** válasza:

"Ilyenre gondoltam, csak ne kettő, hanem 4 rca kimenete legyen"


A kérdésben KÉT erősítőt akartál meghajtani.

Egyébként ha 3 ilyen elosztót összedugsz kész az 1-ből 4. :)

2020. ápr. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

[link]

Noha láttam már olyat is, aki megoldotta villanyszerelő módszerrel (drótozás, szigszalagozás). Nyilván szakmailag vállalhatatlan, de szükséghelyzetben működhet.

2020. ápr. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Zsugorcsővel, az árnyékolást is szakszerűen megoldva (pl öntapadós rézfólia) szaxerűre is meg lehet csinálni. Ha van Y-zsugoridom, akkor gyári külsejű lesz.
2020. ápr. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!