Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Quadra led bar bekötése?

Quadra led bar bekötése?

Figyelt kérdés

Sziasztok, vásároltam egy ledbárt (50cm 3 sor), és szeretném rákötni a quadomra.


Tudnátok segíteni, miként csináljam?


A tompítotottra és a fényszóróra nem szeretném kötni, mivel alapbol túl nagy feszt vesznek fel.


Kössem a gyújtás kapcsoló után egy 10-40A vízhatlan biztosítékkal (pozitív ágra sorosan kötve) + 1 kapcsolóval? Vagy akksira direktbe (12v akksi) soros biztosíték + kapcsoló?


Vagy pedig feszültség szabályzóra, onnan biztosíték + kapcsoló?


Ti hogyan oldanátok meg? Illetőleg egy olyan kérdésem volna, hogy amikor megy a hűtőventillátor és rákapcsolom például a távolsági fényszórót leesik a ventillátor fordulatszáma. Generátor nem tudna elegendő áramot előállítani? Vagy ez teljesen normális?


Előre is köszönöm minden építőjellegű hozzászólást!


Szeretném magam megvalósítani! :)



2020. ápr. 13. 19:11
 1/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Először is link, mert többféle LED-sáv (magyarul), illetve konstrukció van, ami más meghajtást igényelhet.

Másodszor felvenni az áramot lehet, nem a feszültséget.

Harmadszor 10-40 A valami vicc?

2020. ápr. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia, koszonom a valaszod!

20A lengo biztositekkal szeretnem bekotni.

A ledsav, 50cm hosszu 2 soros, nagyjabol 244w teljesitmenyu (maganszemelytol veszem, ebayos az is biztosan).

Kerdesem volna, rele hasznalata indokolt-e?

Illetve barmi tanacsod lenne e?

Elre is koszonom a valaszod!

2020. ápr. 14. 00:35
 3/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Csak nem mindegy, hogy tartozék a LED-driver is, tehát az akku 12-14,4 V feszültségét is tolerálja, így továbbra sem tudni, miről van szó.

Megjegyezném, pont azért nem egyértelmű, mert már túl sok mindent láttam LED-ből is, túl sok az opció.

Egyébként autónál is van ilyen, hogy terhelésre beesik a feszültség, bizonyos határon belül ez normális.

2020. ápr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Amit privátban linkeltél, ilyesmi kategória:

[link]

Lent írják, hogy 9-30 V között működik, azaz 24 V-os rendszerbe is jó, eszerint benne van az elektronika.

Ez más, de 240 W állítólag és relével adják, ami ajánlott is:

[link]

Ez 162W:

[link]

Mellékelnek hozzá négy videót, egyik a szerelésről szól.

Meg itt is van, ha ezekből tudsz valamit hasznosítani:

https://www.youtube.com/results?search_query=240w+led+light+..

2020. ápr. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Quadban lévő rendszer 12V.

Sajnos beszerelő kitet nem találtam (kínában 2 hónap kiszállítással persze igen), ezért is folyamodtam az itteni kérdéshez.. (Anélkül kérdéseim 90% felesleges lene).

A rendszer 9-30V ig hasznlható, ezáltal gondolom 12v megfelelő lesz neki.

Annyi kérdésem volna még, hogy véleményed szerint, feszültség szabályzóról vegyek-e le 12 voltot, vagy akkumulátorrol?

Relé használata mennyire indokolt, nagyjábol 120w teljesítmény mellett?

2020. ápr. 14. 14:09
 6/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Feszültségszabályzó autókban a szinkrongenerátor forgórészére menő gerjesztőáramot szabályozza, ezáltal stabilizálva a generátor által töltött akku feszültségét. Tehát az akku feszültségét figyeli, annak függvényében a generátort szabályozza. Itt a szabályzóra nem kötünk semmit.

Quadban lehet más megoldás, mint például a motorkerékpárokhoz közelebb álló permanens mágneses generátor, söntszabályzóval, de ezt pontosan nem tudom, milyen rendszerű a járműved, vagy egyáltalán mennyire fekszik neki 240 W plusz terhelés.

Mindentől függetlenül, nagyáramú fogyasztókat legjobb rövid úton az akkura kötni, a biztosíték is legyen minél közelebb az akkuhoz, hogy a biztosíték utáni vezetékzárlat ellen védeni tudjon (előtte nyilván nem tud).

Névlegesen 20 A lévén, relézni ajánlott (ami a vezetékutat is rövidítheti), hacsak nem találsz legalább 25 A-os kapcsolót hozzá.

2020. ápr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ!

Igazából sikerült szerencsére jól megoldani! :)

Végül egy 126wattosat vettem.

Bekötésem pedig, kb 10 centivel a + után 20A lengőbiztosíték, utána jött a relé. Szerencsére minden jól ment.

A kapcsolót az előző tulaj által bekötöttet használom, bár lehet újrakötöm.. Nem tudom honnan veszi a feszültséget, de 2 perc quadozás után kiégett a led, előtte meg villódzott..

Köszönöm mégegyszer a segítséget!:)

Esetleg ha tudnál ötletet adni, vízállóssá tételre megköszönném. Én szilikonnal gondoltam a biztosíték 2 kábelénél benyomni, illetve a relét vékonyan körbekenni vele.

2020. máj. 3. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!