Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tépi a hajam a hajvágó, mit...

Tépi a hajam a hajvágó, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Remington ColourCut HC5035 önélező hajvágóm. Sajnos tépi a hajam. Olajozni kellene esetleg?

2020. máj. 1. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:

használati mit ír? kaptál hozzá olajat? akkor kell.


Nekem is remington van. volt hozzá olaj és anélkül nem jó. eleve lassan megy, mivel kenetlenül a pengének nagy az ellenállása, csak szenved vele a motor


de az is lehet, hogy nagyon elkoszolódott. szét kellene szedni eleposan kitakarítani.

2020. máj. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod! Sajnos olajat nem kaptam hozzá. Viszont takarítva volt, de nem segített. Viszont ha jól emlékszem mikor szétszedtem a pengét, akkor alatta csúszó szerű anyag volt rajta (gondolom olaj)

Próba szerencse? Olajozzam?

2020. máj. 1. 23:14
 3/6 anonim ***** válasza:

"Próba szerencse? Olajozzam?"

Az olaj segít a kopást és súrlódást csökkanteni.

Ha elkopott, az ellen nem véd utólag.

Ha 3 napig nem kapsz inni és szomjan halsz, utána hiába dobnak egy tóba, már nem segít.

2020. máj. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy elkopott volna. Mivel videón a két penge közti részt olajozzák, hogy a "motor" könnyebben tudja mozgatni a pengét. Ott nem hinném hogy kopna is valami, mert sima felület. Meg persze nem használtam ebből a hibából adódóan. Megpróbáljuk műszer olajjal bekenni hátha megoldja a problémát.
2020. máj. 2. 11:02
 5/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"Ott nem hinném hogy kopna is valami, mert sima felület."

Ráadásul a két felület összekopása maga az önélezés.

Például mikroszkopikus mértékben csorbul az él, majd a két felület összekopása ismét kiélezi.

Mindamellett kell közé egy kis olajfilm is, hogy könnyebben szaladjon.

Durvább csorbulás mondjuk nehezebben éleződik ki, vagy talán soha. Érdekes lenne alaposan megnézni, komolyabb nagyítóval vagy mikroszkóppal.

2020. máj. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
32%
Állj át pengés borotvára.
2020. máj. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!