Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem kapcsol be a tablet?

Miért nem kapcsol be a tablet?

Figyelt kérdés
Van egy 7 éves tablet, aminek 5 éve be van törve az érintője, mert az akkor 8 éves öcsém homlokon csapott vele engem. Évekig állt, megtaláltam, és bekapcsoltam. Habár az érintőképernyő már nem volt jó, USB egérrel és billentyűzettel (OTG kábelen keresztül) tökéletesen használható volt. Legutóbb asztali órának kezdtem használni, viszont a napokon keresztül folyamatos töltés miatt zárlatos lett az akkuja. Szétszedtem, kiforrasztottam az akku vezetékeit, és csak simán a töltőjéről üzemeltettem. Teljesen jól működött, de aztán kíváncsiságból megpróbáltam egy asztali számítógép USB portjába dugva bekapcsolni, és elkezdett ugyan világítani a képernyő, de vibrálva, és kikapcsolt, mielőtt a boot animation-ig eljutott volna. Gondolom nem volt elég neki az 5V 500mA. Utána már hiába próbáltam a töltőjéről bekapcsolni (5V 2A), folyton kikapcsolt arról is. Sokadik próbálkozásra meg már semmire sem reagált. Próbáltam egy másik akkut (3,7V) odakötni az eredeti akku helyére, de úgy se kapcsolt be. Ugyanezt megpróbáltam később is, és mutatta a képernyő az android logót, amit minden bekapcsolásnál mutatott. Igen ám, de azóta már akkumulátorról se kapcsolt be újra. Napokig vártam, még mindig nem mutat semmilyen életjelet... Ígyhát teljesen szétszedtem, jól átnéztem az alaplapot (vagy mittudomén mi annak a neve), de semmi sérülés, semmi nincs rajta. Közben teljesen szétszedve is megpróbáltam bekapcsolni, de még mindig semmi. Kicsit megkopogtattam az alaplapját az ujjammal mundenütt - gondolva ez helyrehozza - de még mindig semmi életjel. Mi történhetett vele? A YouTube-on láttam ilyen videókat, hogy így akku nélkül kapcsolták be a tabletet, tulajdonképpen nekem is sikerült, de csak elsőre. Túlfeszültséget biztos, hogy nem kapott, rengeteg eszközt csatlakoztattam már ahhoz az USB porthoz, és soha semminek nem lett semmi baja. Mivel valamikor sikerült kicsikarnom belőle egy életjelet, miután nem reagált semmire, ezért érintkezési problémára tippelek, csakhát nem látok semmi hibát benne... Szóval mi lehet a baja, hogy semmi életjelet nem ad? Tudom, hogy régi, de nagyon hasznos lenne, ha tudnám asztali órának használni, hálózati töltőről üzemeltetve.

2020. máj. 4. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Miért haragudott meg az öcséd ennyire? Nem adtad neki oda játszani?
2020. máj. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Pedig sanszos, hogy túlfeszt kapott, kisült az alaplap.
2020. máj. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

usb 5 voltot ad akárcsak a töltő... szal abból baj nem lehet - elvileg.

nekem egy régi iPad 2-m van ami szintén zenész.

szerintem egyszerűen a kor öli meg ezeket a teknyikákat. degradálódnak benne az alkatrészek.

2020. máj. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!