Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » IPad Pro vagy MacBook Air...

IPad Pro vagy MacBook Air egyetemre?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdem az egyetemet és szerettem volna beszerezni egy új laptopot, mivel ami most van már régi és csak kábellel együtt tudom használni. Szeretek rajzolni és ki akartam próbálni a digitális rajzolást iPad-en. Sokaknál láttam iPad-et tanulásra is használják, és sokan laptop helyett is, ezért gondoltam, hogy egy olcsóbb iPad helyett az iPad Pro-t veszem meg ami állítólag majdnem ugyan olyan jó mint a MacBook, így majd fogom tudni tanulásra és rajzolásra is használni. De hallottam pl, hogy az iPad nagyon hamar lemerül főleg ha az Apple Pencillel van használva. Szóval nem igazán tudom, melyik érné meg jobban.

2020. máj. 20. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Azér' a MacBook jobban mutat, mer' annak mikor felnyitod a kijelzőjét, ott világít rajta jól láthatóan az alma, azt' mindenki tudja, ki a májer a csoportba', érted.
2020. máj. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
93%
Kérlek, nehogy előcsapd órán, rohadt felvágás. Felesleges egyetemre ilyet venni. Kivéve ha olyan szakra mész.
2020. máj. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Szerintem ha egyetemre mész egy Mackbook Air jobban megéri mivel ahogy azt te is írtad az Ipad hamarabb lemerül.És egyetemeken szerintem jobban jön egy laptop mint egy Ipad/tablet mivel az egyetemeken több számítógépes dolgot kell csinálni és jobb ha azt nagyobb képen láttod a dolgokat:)
2020. máj. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Egyetemre járok én is, és macbook airem van. Gondolkoztam én is a macbook pron IS, de végül ezt vettem és nagyon meg vagyok vele elégedve, szvl ha a helyedbe lennék, biztos az airt venném!
2020. máj. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
74%
Papír, ceruza oszt csókolom. Az előadásokat sokszor ugyis felrakják neptunra.
2020. máj. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem Magyarországon élek és tanulok ezért nem lenne felvágás hisz nagyon sok embernek ilyen van. Amúgy meg nem értem minek kell rögtön beszólni, ha valaki ezt a márkát jobban szereti az miért baj és miért kell leszólni. Az Apple cuccok nálam jobban beváltak, több évekig is tudtam ugyanazt használni és nem ment tönkre mint pl egy Android amit egy év múlva használhatatlan lett.
2020. máj. 20. 19:21
 7/9 anonim válasza:
93%
Nem kötekedni akartam, bocs. Jaa, hát ha valami gazdag országban mindenkinek van ugy érthető.
2020. máj. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

the vr os srácok csináltak most videót az ipad prórol

érdemes megnézni

a touch pad nagyobb meg azé jobb is a macbookon

de nekik ez az uj ipad a magic keyboardal kiváltotta a macbookot

szóva érted

de ha rajzolni is akarsz , méghozzá nem hagyományosan akkor azt csak az ipadal tudod megtenni

mérlegelds magadba hogy mit miért

én nem akarlak olyanba belerángatni ami neked nem feltétlen kedvező

2020. máj. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szaktól is függ, meg hogy mire használnád. Az én tapasztalataim szerint ezek a pro/kontrák:


Ipad-en sokkal rugalmasabban tudsz jegyzetelni, ha olyan szakon vagy ahol sok a matematika, sok grafikont/ábrát kell rajzolni vagy úgy szoktál jegyzetelni hogy tele van széljegyzetekkel, gondolatbuborékokkal, nyilakkal, akkor messze kényelmesebb mint egy macbook, ahol leginkabb gépelve tudsz adatot bevinni. Természetesen ha rajzolni akarsz, ahhoz is megfelelőbb. Kisebb és könnyebb is, hordozhatóbb akár töltővel együtt is, de az enyém azért kibír 6-8 órát egy töltéssel ha leveszem kicsit a fényerejét meg lezárom amikor nem használom. A tankönyveidet is le tudod rá tölteni ha megvannak pdf-ben, azokra is tudsz jegyzetelni, kiemelni anélkül hogy kinyomtatnád, ez szintén nehézkesebb (nekem legalábbis) egy macbookon.


Viszont ha bizonyos programokat kell használnod, ahhoz lehet hogy kell a macbook. SPSS, Stata (statisztikai programok, amik nekem közgázra kellettek) videovágáshoz, 3D modellezéshez, tervezéshez szükséges programok egy része nem is elérhető iPaden. Ha sokat kell gépelned mert mondjuk programozol vagy többezer szavas beadandókat írsz, arra is kényelmesebb egy rendes billentyűzet. Az is kérdés hogy kell-e mindenféle külső egységekhez csatlakoztatni, az iPadnek csak lightning portja van, úgyhogy pendrive-ot, külső tárhelyet, hangszórót, kivetítőt, nyomtatót meg semmi ilyesmit nem lehet rá csatlakoztatni, csak ha egy kisebb táskányi adapterrel jársz vagy valami csoda folytán az egyetemen mindenhez lehet bluetooth segítségével csatlakozni.

2020. máj. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!