Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes 2020-ban...

Szerintetek érdemes 2020-ban 2017-es Macbook Air-t venni? Szívesen meghallgatnám a pro- és kontra érveket is!

Figyelt kérdés

2020. máj. 25. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem jelenleg ilyen gépem van, én szeretem



attól is függ, hogy mire akarod használni?

2020. máj. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebből jó eséllyel csak veszekedés lesz. mert az Alma - Ablak ősi ellentét. :-)

Én biztos nem vennék 13 collos gépet, 128 Gb SSD-vel, közel 300 000 Ft-ért. A feléért is kapsz már jobb paraméterű nem Almás gépet, és ha az Ablak zavar akkor ott a Linux.

De te tudod mire akarod használni, mik az igényeid. Mindenesetre szerintem az Almás cuccok árának több mint a fele csak a státusszimbólum megfizetése. Kb. mint a városi használatra vett Maseratti...

2020. máj. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem érdemes, mert a képernyő felbontás már most sem üti meg az elégséges minőséget. Gondolom töb időre tervezel, akkor inkább egy frissebb modellt válassz(2018 vagy 2019) legalább 256gb háttértárral. Ha van még hozzá pár ezred, 16gb ram-os gépet válassz. Az jó darabig ki fog szolgálni. Veheted használtan is, megbízható eladótól/bolttól.
2020. máj. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
53%
Mondhat sok mindenki sok mindent, az igazság az, hogy a 2017-es Air egy értékálló, megbízható, stabil gép, kevés meghibásodási lehetőséggel, elképesztően brutális aksival, viszonylag gyors processzorral, és a létező egyik legstabilabb operációs rendszerrel. Tényleg érdemes 256 GB tárhellyel venni, de ha nem sikerül, jófogáson jó áron ki lehet fogni 256-os SSD-t, amit egyszerűen be lehet szerelni, a 128-ast pedig el lehet adni. Én 1 évig használtam ilyen gépet, és a legújabb Pro-ra váltottam. Sebességben minimális a különbség, mert a nagyobb felbontású kijelző a Pro-t lassítja rendesen, arról pedig ne is beszéljünk, hogy az aksit hogy eszi. Egyedül akkor érzékelhető az újabb és több magos proci, amikor exportálás történik. A 2017-es Airt a legtöbb eddigi perifériáiddal és külső merevlemezeiddel is könnyebb lesz használni, mert van rajta rendes, hagyományos USB-A. Írták a kijelzőt, hogy milyen elavult, de nekem ez nem volt zavaró. Sok képet szerkesztettem rajta, és túlétlem :-). A RAM-ról pedig annyit, hogy ha nincs 100 lap megnyitva a böngésződben, akkor a 8 gigával is el lehet boldogulni, nekem nem igazán megy soha 6 Gb fölé a használat. Szerkesztettem, exportáltam sok videót/zenét is, és az Air-nek meg sem kottyant. Az aksiját pedig sokszor napokig nem kellett töltenem, akkor sem, ha minden nap használtam, néha azt sem tudtam, mikor töltöttem utoljára. A Windowsos gépekkel az egyetlen baj(om), hogy nem túl stabil a rendszer rajtuk, a mai napig sem. Használok PC-t, Win7 és Win10-et is, és az utóbbi számomra a mai napig használhatatlan a mindennapokban, egy lebutított verziója egy normális operációs rendszernek, nagyon korlátolt, minden haladó beállítást úgy kell előkotorni, és semmilyen alkalmazás nem fut stabilan. Nekem. Mindig ott van egy elég nagy esély arra a bizonyos “Az alkalmazás működése leállt” ablakocska előugrására, és ha régen mentettél az adott alkalmazásban, akkor komoly órák munkája is kárba veszhet. Nem mondom, hogy Mac-en ez nem történik meg, de jóval kisebb eséllyel, 1 kezemen meg tudom számolni, hogy 6 év Apple gép használat alatt hányszor volt ilyen velem. És ezt nem csak én mondom, hanem ez egy bizonyított tény! 😂 De végülis a döntésednek a saját preferanciádon kell múlnia, Windowsosból is ki lehet fogni jó gépet, és ha jóban vagy a rendszerrel, akkor azzal is el lehet lenni.
2020. jún. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom.. Nekem egy régebbi van (2013-as), de ha váltanék, akkor az újat venném az új kijelzővel. Nem azért, mert nem lenne elég végül is mostani (13"-re éppen még elégséges a felbontása, legalább is engem nem zavar, minden elfér és olvasható, amit akarok).


Általános célra bőven jó, feltéve, hogy nem 4GB memóriával tervezed, azt felejtsd el, szörnyű (Windows is borzalmas 4GB RAM-on).


A macOS desktop alternatívája sokkal inkább a Win10-es, semmiképpen nem a Linuxon futók, összehasonlíthatatlanul gyengébb akármelyik DM Linuxon (az Elementary közelíti, de azért még az is messze van, aki használta mindkettőt, tudja, mik a különbségek). Én szeretem a Linuxot, de desktop-on csak akkor használnám, ha fizetnének érte :-)

2020. jún. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem ilyenem van, sok okosat nem tudok mondani, csak azt, hogy IMÁDOM!!!;D Az akksi tényleg álom, van hogy napokig én sem töltöm! A rendszer stabil, szerintem ha semmi extrára nem használnád(netezés, iskolai dolgok elvégzése) egy szuper választás
2020. szept. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem az van, 2018ban vettem, de úgy érzem elleszek vele amíg meg nem hal, jó kis gép :) főleg dolgozok rajta, néha filmezek is, viszont munka közben egy vm Windows is megy rajta meg 5-10 Excel, levelező, PDF olvasó, word, minden, és egyszer nem fagyott még le. Mondjuk ha újra vehetném nem 128 gigásat vennék, azt már érzem hogy kevés nagyon. Egyébként mondjuk lenne egy 256os lehet életem végéig ezt nyomnám :)
2021. jan. 1. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!