Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Telefonom nem szeret bizonyos...

Telefonom nem szeret bizonyos fülhallgatókat. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Huawei P Smart-ról (2018) lenne szó.


Először is van egy ilyen Sony fülesem: ( [link] )

Régebben (kb. 1,5 éve) használtam már vele, azonban most már sehogy sem érzékeli.



Azután van egy JBL T110 ( [link] )

Ezt azóta használom, amióta a Sonyt nem működik vele Csak egy "állásban" hajlandó érzékelni és hangot adni. (kb. ha függőlegesen, a telefonra merőlegesen van benne a csatlakozóban). Ha elmozdítom, már elmegy a hang. Bizonyos poziciókban a telefon kidobja magából a jacket (szó szerint, benyomom és kiugrik a helyéről.


Végül pedig van egy Sony fejhallgatóm: ( [link] )

Ezt, bárhogy dugom bele, tökéletesen működik.


Mindhárom fül/fejhallgatót kipróbáltam PC-n is, más telefonnal is, és semmi gond nincs velük.



2020. máj. 29. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a telefonod jack csatija a bibis. Lehet, hogy meglazult, ki kéne cserélni.

Vagy újkora óta ilyen?

2020. máj. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, régen nem volt semmi baja. Cseréltetni meg nem akarom, ha van olyan fülhallgató amivel működik normálisan. Csak azt nem értem, miért működik (vagy nem működik) más fülhallgatókkal máshogy. A Sony fülesnek és a fejhallgatónak konkrétan ugyanolyan a csatlakozója.
2020. máj. 29. 08:39
 3/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Sok dugdosástól elhajolhatott, kopott benne valami.

Márkás dugók elég méretpontosak szoktak lenni, de eszerint valami nagyon kis eltérés mégis lehet, ami egy jó aljzatnak nem okozna problémát. De ez már egy kopott aljzat.

Nagyon legalja gagyi dugók azok, amin már szemre is látszik a durva kivitel, de ilyeneket pótalkatrészként lehet inkább látni, meg a különféle (olcsó) átalakító adapterek képében.

2020. máj. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Próbáltad esetleg kipucolni a jack aljzatból a zsebszöszt, esetek nagy részében megoldja a problémát. https://www.youtube.com/watch?v=W8zlSNs1-c8
2020. máj. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 Sűrített levegővel próbálkoztam csak, de azzal inkább csak felkavarom a port. Meg fogom próbálni.
2020. máj. 30. 09:03
 6/6 A kérdező kommentje:
#4 köszönöm a tippet, egy hatalmas szöszt sikerült kikaparnom belőle, és most már működik.
2020. máj. 30. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!