Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 3.7V-os (602535, 500mA)...

3.7V-os (602535, 500mA) akkumulátort milyen eszközzel tudok itthon feltölteni?

Figyelt kérdés
2020. máj. 30. 16:13
 1/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Az 500 mAh kapacitás lesz, nem mA áram.

TP4056 modult lehet rendelni, ez esetben védelem nélkülit, mivel az akku tartalmazza a védelmet.

Ezek a modulok 1 A töltőáramra vannak beállítva, de egy ellenállás cseréjével átállítható kisebb töltőáramra.

500 mAh kapacitású akkut nem jó 1 A árammal tölteni, túlmelegedhet, nem tesz jót neki.

500 mA lenne az optimális.

Vagy egy LiitoKala Lii-100 töltőre is rákötheted, megfelelő módon.

Vagy egy CC/CV modullal, vagy labortáppal is lehet.

Sok lehetőség van.

2020. máj. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, és a korrigálást, természetesen mAh szeretett volna lenni a kérdésben szereplő mértékegység.


Van itthon egy Nitecore UM4 univerzális töltőm.


[link]


Akár ezt is használhatnám? Illetve, a "megfelelő mód" mit jelent?

2020. máj. 30. 17:04
 3/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Csak nem akartam egyelőre részletezni, hogy valami megfelelő barkácsmegoldást kell találni a csatlakoztatásra.

Régebben csináltam olyan "műakkut", amit ilyenekbe be lehetett tenni és két szál vezetéken elvezetve egyéb célokra használni. Ez lényegében lemerült alkáli elem volt, aminek oldala a pozitív, oda forrasztottam az egyik vezetéket.

Másik végére egy szigetelőréteget ragasztottam, utána a negatív érintkezőt, rézlemezből. Ahhoz forrasztottam a másik vezetéket.

De aki tud esztergáltatni, lehet kreálni sokféle megoldást erre.

A töltőt beállítod 500 mA-re és mehet.

2020. máj. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem semmi. Tisztelem a szakértelmet, és a kreativitást, illetve köszönöm az ismételt hozzászólást!
2020. máj. 31. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!