Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Megbízható LED izzót keresek,...

Megbízható LED izzót keresek, ami nem megy tönkre hamar. Milyen márkát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Kb. 2-3 hónapja vettem a sparban Simpex Basic LED izzókat. Az első héten kiégett egy, aztán pár hét múlva egy másik, tegnap pedig a harmadik. Így a 12 izzó 25%-a mindössze 3 hónap alatt tönkrement (világít, de kb. huszadannyi fényerővel, mint kéne, teljesen sötét tőle a szoba - kép: [link] mikor 15.000 óra és 20.000 fel/le kapcsolás van a dobozon feltüntetve...

Eredetileg azért ezt vettem, mert akciós volt és úgy kb. feleannyiba került, mint más márkák... de, ha ennyit ér, szívesen fizetek többet érte. Netes rendelés is szóba jöhet. Köszönöm a válaszokat!



2020. jún. 28. 14:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
LED izzó nem létezik.
2020. jún. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hú, azt a márkát nem ismerem, köszi a rendkívül hasznos választ! :)

Tudod te is, hogy mire gondoltam. LED lámpa, LED fényforrás. Amúgy, ha felmész pl. az edigitalra vagy emagra, ott is LED izzóként van fent. Nagyon sok helyen. Gondolom már nekik is írtál, hogy javítsák ki. :)

2020. jún. 28. 15:20
 3/15 anonim ***** válasza:

Philips általában jó szokott lenni.

A V-tac kerülnivaló.

2020. jún. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Na, köszönöm szépen!
2020. jún. 28. 15:29
 5/15 anonim ***** válasza:

Osram, Philips, Ledvance...

lumenet.hu, amit itt veszel arra 2-3 év garancia van. Otthongarancia. Weboldalon bejelented ha tönkrement, másnap hozza a futár az újat, viszi a rosszat.

Sok éve minden LED fényforrásom innen van, a leg-leg-legelső CL-A60 szériahibáján kívül más bajom nem volt. (10++ vásárolt darabból a 3. meghibásodása után az összeset kicserélték, nem várták meg ameddig azok is meghibásodnak)

2020. jún. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Ha valami túl olcsó, már okot kell, hogy adjon a gyanakvásra. Rengeteg kínai szemét landol a magyar kereskedelemben. Vállalják ugyan a másfél - két éves garanciát, de ki az, aki 8 - 10 hónap elteltével visszaviszi a boltba, hogy pár száz forintot megtakarítson, vállalva ezzel a tortúrát, a sanda nézéseket. Ki az, aki ennyi ideig megőriz egy számlát, egy garancia jegyet? Itt a garancia csak beetetés. Kevesen élnek vele. Persze ez hiba! Ha a vásárlók zöme összegyűjtené a meghibásodott lámpáit, és garancia lejárta előtt visszavinné a boltba, talán rá lehetne kényszeríteni a kereskedelmet, hogy megbízható árút forgalmazzanak. Persze ennek megvan az ára is. Veszel egy 60 W.-os hagyományos izzót, mondjuk 250-400 Ft.-ért, és kiszolgál kb. 5 évig, ugyan akkor veszel egy megbízható, 12 W.-os LED lámpát, 1500 Ft.-ért, és tuti, hogy 3 évnél nem bír ki többet, rájössz, nemhogy spóroltál volna, hanem inkább Te fizettél rá. Persze ezt lehet színezni, hogy energia megtakarítás, meg nemzet gazdasági érdek, de ez már más lapra tartozik.
2020. jún. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:
36%

2

Nem az a lényeg, hanem elfogadod a szakvéleményt vagy agresszívan visszadumálsz.

Utóbbival kiváltod az ellenszenvet és nekem máris nem azon kell törni a fejem, hogyan is segíthetnék?

Sehogy, te úgyis mindent jobban tudsz, nekem az a meglátásom.

2020. jún. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#5 Nagyon szépen köszönöm, megnézem, lehet, onnan rendelek! Nagyon bíztatóan, korrektül hangzik ez a garancia, hogy ki is jönnek érte, ha meghibásodik! :)

#6 Igen, ez az, én visszavinném a boltba, de fene egye meg, nincs meg a blokk, valószínűleg ki lett dobva. Franc se gondolta volna, hogy ilyen hamar tönkremegy. Mindegy, tanulság levonva. (Ennek ellenére maradok a LEDnél, mert az tényleg olcsóbb hosszútávon, feltéve, hogy bírja.)

#7 Ha a megjegyzés mellé (ami egyébként jogos volt, elismerem! Tényleg nem az a neve, de ennek ellenére szerintem teljesen egyértelmű, mit kérdezek) kaptam volna választ is a kérdésemre, egy szóval nem dumáltam volna vissza "agresszívan" (???). Tudom, hogy ebben a témában nem vagyok jártas, ezért is kértem személyes tapasztalatokat, véleményeket - de csak egy megjegyzést kaptam, ami semmivel nem vitt előrébb, bennem meg ez váltott ki ellenszenvet.

2020. jún. 28. 17:18
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szervizmérnök úr

Mi ezen a szakvélemény, nem írta oda, akkor hogy nevezze.

Osram, Tungsram

2020. jún. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:
23%

9.

Jól van, akkor kötekedj...

Nem bírod megérteni, hogy a valódi szakembereket már irritálja ez a "LED-izzó" dolog.

El kell dönteni: szakember tanácsát kéri valaki, amellett hajlandó elviselni a profik "rigolyáit" is.

Ilyen a LED-izzó, amitől idegesek leszünk.

Másik lehetőség, hogy leszarod jó, de akkor ne várj segítséget sem, kit érdekel...

2020. jún. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!