Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Veszélyes-e az emberre a...

Veszélyes-e az emberre a panorámaröntgen berendezés?

Figyelt kérdés
Tehát a probléma a következő adott egy ilyen gép és annak a kezelője, a kezelő 2m re van a géptől amit naponta többször használ és egy ajtó van közötte és a paciens között amiben nincs kilincs, se zár, se ólombetét...A kérdés pontosabban tehát az hogy huzamosabb napi többszöri használat mellett jelenthet e bármilyen veszélyt ránézve hosszú/rövidtávon. Köszönöm.

2020. júl. 9. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

a kezelő szempontjából szerintem jelenthet, bár pontosan tudni kellene, hogy a berendezés mit és mennyit bocsát ki.

De nem véletlenül használnak ólom köntösöket a radiológián... sok éven keresztül nagyon nagy mennyiségű dózist lehet összeszedni...

2020. júl. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megszerzem az adatokat és itt közlöm...Köszönöm mindenesetre.
2020. júl. 9. 23:06
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

"és itt közlöm"

hun-e?

2020. júl. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ehhez érteni kéne az adott röntgengéphez. Lehet, hogy a kezelőpult úgy van elhelyezve, hogy abban az irányban nincs jelentős sugárzás. Így a kezelő mondjuk annyi plusz dózist kap évente, mint 2-3 transzatlanti repülőút (hasamra csaptam). Ebben az esetben nyilván nem jelent veszélyt. De ezt csak akkor lehetne biztosan megmondani, ha az adott gép dokumentációját ismernénk, látnánk a szoba elrendezését stb. Meg persze képzett szakember kéne hozzá.
2020. júl. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"De ezt csak akkor lehetne biztosan megmondani, ha az adott gép dokumentációját ismernénk"

Ha a helyszíni mérési eredményeket ismernénk ...

2022. febr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!