Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Két nem azonos kapacitású...

Két nem azonos kapacitású 18650 összekötése?

Figyelt kérdés

Van egy bluetooth hangszóróm, abban már kissé gyengélkedik az akku, ezért gondoltam, hogy kicserélem. Viszont mondom akkor miért ne kössem őket párhuzamba, így még jóval tovább bírná.

Azt olvastam viszont, hogy más kapacitásúakat nem kéne összekötni. Gond lenne ebből? Ami benne volt az 1800mah volt fénykorában, most olyan 1400 körül lehet, amit bele teszek az meg 2600.


2020. júl. 12. 15:21
 1/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Lehet párhuzamosan kötni, feszültség szempontjából ugyanaz.

A kettő közötti árameloszlás nem lesz teljesen egyforma, ha nem egyforma a két cella belső ellenállása.

De ez esetben nem probléma, mivel külön-külön is elbírnák az adott töltő- vagy kisütőáramot, így tökmindegy.

2020. júl. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én is ilyesmire gondoltam, illetve ami akksi volt benne, azon van egy kis védő áramkör pluszban:)

2020. júl. 12. 15:29
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a régi akku zárlatos lesz, hamar tönkreteheti a másik akkut is. Én mindenképpen védőáramkört tennék az új akkura, hacsak nincs rajta gyárilag... Illetve a régin érdemes otthagyni a védőáramkört.


A többiben egyetértek #1 -essel.

2020. júl. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!