Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kéne összekötnöm ezt...

Hogyan kéne összekötnöm ezt az akku pakkot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék összerakni egy akksi pakkot, viszont nem igazán tudom, hogyan kellene összekötnöm a cellákat. Egy tégalalap alakút megtudnék tervezni, viszont az ilyen alakúaknál nem igazán tudom, milyen szabályokat kell követni.

A következő alakzatba szeretném összerakni 13S 7P (13 sorba, 7 paralel) konfigurációban: [link]


Aki tudna nekem ebben segíteni, esetleg tudna rajzot készíteni hozzá, azt nagyon megköszönném.


A válaszokat előre is köszönöm!



2020. júl. 19. 23:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ennyire még nem vagyok otthon a témában, de azért leírhatnád részletesebben hogy miért így akarod, mire kell az akkupakk, mekkora teljesítményben gondolkodsz stb... Ezt is csak azért hogy más aki jobban vágja a témát könnyebben tudjon segíteni.


Egyébként ha tudsz angolul akkor ez az oldal sokat tud segíteni, én azért végig nézném, esetleg a kérdésedet itt is felteheted, hátha előbb kapsz értelmesebb választ esetleg némi segédletet hogyan indulj el mint itt.


[link]

2020. júl. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha leírnád, hogy a mi a célod (amit nem szoktak a kérdezők), talán kapsz jó választ.
2020. júl. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nincs semmi különös szabály, azon kívül, hogy paralel tagokat kötünk sorosan, nem fordítva.

A különbség az átkötések hiányában nyilvánulna meg, úgy a védelem csak egy sort tudna figyelni, illetve minden sor külön védelmet igényelne, meg valószínűleg a terheléseloszlás sem lenne olyan jó.

Tehát először párhuzamosítasz hetet, logikusan egymás mellett és így tovább, ahogy kijön a lépés.

2020. júl. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Talán érthetőbb, ha úgy mondom, hogy a cellánkénti átkötések hiánya okozna gondot.
2020. júl. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! 1000W-os ebikehoz szeretném használni Sanyo UR18650AA ( [link] ) cellákkal. Az lenne a gondom, hogy nem tudom hogyan kellene csoportosítanom a cellákat, hogy biztonságos mennyiségű átkötéssel tudjam összekötni őket nikkel szalaggal. Azért megpróbálok valamit összehozni, esetleg majd kikérem a véleményeteket.
2020. júl. 20. 09:10
 6/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Felvázoltam egy lehetőséget:

[link]

Tehát felülnézetben elképzelve a zöld átkötések alul vannak, amit nem látunk, illetve ott vannak az ellenoldali párhuzamosítások is.

A sárga átkötések vannak felül.

De értelemszerűen, ami folyamatos kötés, az mind egyben van, a színek ott csak vizuális elkülönítés.

2020. júl. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2020. júl. 20. 10:29
 8/13 anonim ***** válasza:

Itt van egy rajz, az első oldal az általad rajzolt alakzatban, a második az elvi bekötés.


[link]


Az akkumulátor: Sanyo UR18650AA 2150 mAh


Egy cella névleges kapacitása 2150 mAh = 2,15 Ah

Egy cellában tárolt energia névlegesen: 3,6 × 2,15 = 7,74 Wh

A 91 db cellában tárolt energia: 91 × 7,74 = 704,34 Wh

Maximális kisütési áram: 2,15 A

7 db van párhuzamosan kapcsolva és ilyen egységekből 13 db sorosan

A teljes feszültség: 3,6 × 13 = 46,8 V

Maximális terhelőáram: 7 × 2,15 = 15,05 A

2020. júl. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. júl. 20. 14:27
 10/13 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék, hogyha sorbakötöm őket, viszont csak egy nikkel szállal tudom, elég ha minden soroskötésnél mondjuk 4 rétegben forrasztom a nikkel szalagokat? 8mm x 0,15mm -es nickel szalagról van szó és elméletileg 5 ampernél kezd langyosodni, viszont szerintem maximum 25-30 ampert húznék az akksiból, azt is valszzeg rövid ideig.
2020. júl. 20. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!