Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hány voltra állítsam be a PWM...

Hány voltra állítsam be a PWM napelemes töltésvezérlőmet? Hogy hány voltra töltse az akkumulátort? (12v-os rendszer szigetüzem)

Figyelt kérdés
Van egy napelemes töltésvezérlőm, meg egy 22AH, és egy 7AH-a (12v, zárt ólomsavas) aksim, amiket párhuzamosan kötve használok. 0,5A-ral képes tölteni az aksikat a napelem mérete miatt. (van amikor 0,8-1A is van. Amugy 50A-es a töltésvezérlő) Nekem kell beállítanom a töltésvezérlőt hogy hány voltra töltse az aksit. Pontosan mennyire állítsam?

2020. júl. 22. 11:26
 1/5 Wadmalac ***** válasza:
Ha az autók generátora nem teszi tönkre a 12 voltos savas akkujukat a 14 voltos töltőfeszültséggel, akkor ez sem fogja.
2020. júl. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

14,4 V a vízbontási küszöb, illetve AGM akkunál 14,7 V is lehet, 25 °C-ra vonatkoztatva a végfeszültség.

Ideális esetben a végfeszültségig kellene tölteni C/10 árammal, majd ezen a szinten tartani, míg az akku által felvett áram C/50 értékre csökken.

Ezután a feszültséget visszaejteni 13,8 V tartófeszültségre.

Másik lehetőség, hogy eleve csak a tartófeszültségre állsz be, amin azután maradhat akármeddig.

2020. júl. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Akkor 14v-ra állítom, bár általában 13,6-8-ra sikerül feltöltenie, és arra már jön az este, úgyhogy akkor már csak fogyasztok róla. (világítás, telefontöltés)

2020. júl. 22. 18:19
 4/5 Wadmalac ***** válasza:

"általában 13,6-8-ra sikerül feltöltenie"

Akkor simán belefér a 14-es beállítás.

2020. júl. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem MPPT vezérlőim vannak, azon mikrokapcsolókkal lehet beállítani a töltési végfeszültséget. AGM zárt ólom-savas aksikat tölt, úgy nézem a gyári beállítás 13,8V. Annyiban árnyalt a helyzet, hogy a töltésvezérlő hőmérsékletkompenzált, vagyis méri az aksi hőmérsékletét, és eszerint pár tized volttal tologatja a feszültséget. A 14,4 V szerintem sok lesz egy zárt akkunál, főleg ha már kicsit használt is, mert ekkor felgyorsul a gázképződés. Szerintem a 13,8-al nem lősz mellé, élettartamnak mindenképp jót tesz, legfeljebb kapacitásban pár százalékot vesztesz.
2020. júl. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!