Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Megéri kiépíttetnem a napeleme...

Megéri kiépíttetnem a napelemes rendszert?

Figyelt kérdés
Van egy családi házam ami kb 100 nm az áramköltség havonta kb 12 ezer forint. A beruházás kb 1,2-1,5 millió forint lenne. Úgy gondoltam, hogy olyan napelemes rendszerre lenne szükségem, amivel eltudom adni az áramot, akkus rendszerrel nem szeretnék foglalkozni, illetve az lenne a legjobb a számomra, ha télen visszakapnám a felgyülemlett mennyiséget és azt eltudnám költeni fűtésre. Szerintetek ez működhet, megéri vele foglalkoznom?

2020. aug. 8. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Most még lehet olyat csinálni (azt hiszem 2022-ig) hogy a számodra felesleges áram az ELMŰ rendszerébe menjen, ezt cserébe kiegyenlítik, ha nem termel eleget a rendszered.


Tudnod kell, hogy a napelem egy befektetés, ami (napjainkban) 8-10 év alatt térül meg, miközben egy jobb napelem élettartama akár 30-40 év is lehet. Tehát ha megteheted, van rá pénzed, akkor mindenképp megéri.

2020. aug. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez egy elég kedvező árú beruházás lenne. Ebben benne van minden? Meg a teljes áramköltséget ki tudnád váltani vele legalább nyáron? Mert ha igen, akkor megéri.
2020. aug. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

pontosan mérd fel mekkora teljesítményre van szükséged és akkora rendszert építs!

nagyobbat nem érdemes!

amit egy évben felhasználsz kWh-t, annyit kell megtermelni kb.

a többletet nagyon olcsón számolják és még adóznod is kell belőle....


én is most számolgatom - csak valszeg pénzem nem lesz rá :D

de ha már lenne napelem akkor mindent villannyal oldanék meg! hűtés/fűtés, melegvíz, főzés.


én úgy hallottam, hogy 2024-ig lesz a szaldós rendszer...


[link]

2020. aug. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk úgy nézem egy 3 KW-os rendszer elég lenne, az ára 1-1,4 millió ft telepítés nélkül.
2020. aug. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nekünk úgy nézem egy 3 KW-os rendszer elég lenne, az ára 1-1,4 millió ft telepítés nélkül."

Nálunk telepítve annyi. SHARP NUJB 395 mono félcellás napelem, SMA inverter, rozsdamentes (saválló) rögzítéstechnikával

2020. aug. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!