Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fűnyíró akku miért nem tölt?

Fűnyíró akku miért nem tölt?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hónapja vettem akkus Fieldmann fűnyírót. Pénteken lenyírtam a füvet, félig volt a szintje. Ma be akartam startolni, erre nem indult. Megnéztem az akkut, tök üres. Rádobtam a töltőre, de egyáltalán nem akar tölteni.

2000 mAh Li-Ion. A töltő működik, az akkuval van a gond. Neten azt írták dobjam be a fagyasztóba. Tényleg segít rajta?



2020. aug. 12. 17:17
 1/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nem látom alapját, telefonoknál szokott lenni olyan, hogy a túlmerült akku töltése csak órák múlva indul el.

De ez a védelmi áramkör működésének függvénye, amit az akku házába szokás építeni.

2020. aug. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
RC modellezős körökben szokás az akkukat hűtőben tárolni, mert azok nemigazán bírják a meleget, de szerintem se fog attól rendbe jönni, főleg ha túl lett merítve. Próbáld meg tényleg rajthagyni 1 napig hátha megindul a töltés. Mondjuk én azt sem értem, hogy használaton kívül miért merült le az akku. Most vagy tényleg rossz az akku, vagy a fűnyíró szívta le.
2020. aug. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az az érdekes, ha szétkpom a vázat és megmérem van e áram az akuban:

-töltés alatt van benne

-leveszem a töltöröl nincs benne

A töltö pedig végig pirosan világít (zöld ha tölt).

2020. aug. 12. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!