Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Baj, ha nagyobb teljesítményű...

Baj, ha nagyobb teljesítményű hálózati adaptert teszek egy biztonsági kamera szetthez?

Figyelt kérdés

Baj, ha nagyobb teljesítményű hálózati adaptert teszek egy biztonsági kamera szetthez?


Adott egy kamera szett, ehhez van 2 darab 220V-ról 12V/2A szett adapter

Baj, ha ezt 2 darab 12/3 három A-ra cserélem?


Illetve az egyiket már cseréltem is, mert a gyári 2A melegedett, a mostani 3A-meg szinte hideg.


2020. szept. 4. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha stimmel a feszültség és a csatlakozók polaritása akkor nem lesz gond.
2020. szept. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem baj. Az 3A nem azt jelenti, hogy minden áron 3 ampert nyom ki magából, hanem ez a max. terhelés amire (tartósan) képes.

A feszültségnek, áramnemnek (AC vagy DC) és a polaritásnak viszont egyeznie kell, ellenkező esetben tönkreteheted az adott eszközt.

2020. szept. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Polarítás Dc stimmel.

(Belső tüske a +, külseje a - )

Csak kíváncsiságból levettem a 4-ből 2 kamerát az egyik 2A adapterről. Mindjárt hűvösebb lett.

Szerintem cserélem majd azt is.

Nem mindegy, hogy 90%-on pörög vagy csak 60%-on.

2020. szept. 4. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!