Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik napelem a jobb és...

Melyik napelem a jobb és miért lakóautóra? A qcell vagy a triana mivel rosszabb hogy 2 is tudok venni az lg árán? Érdemes a drágább lg-t megvenni vagy vegyek 2 a többiből?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]



2020. szept. 5. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfelelően lehet rögzíteni, ami legalább 6 rögzítési pontot jelent, akkor lakókocsira mindegyik jó lesz. Ezeknek az erőművi moduloknak az a bökkenőjük, hogy a modul merevségébe beleszámítják hogy 2 db keresztsínre van felrakva. Ha csak a szélein tudod megfogni a modult, akkor a lepkefing keret a 3,2mm üveggel nem elég stabil, a szél, hóteher hatására behajlik a modul, és cellarepedés történik. A megoldás, hogy keresztsínekre rakod a modult, ekkor stabil lesz, de kiemelkedik a tetőből, és nagy lesz a menetzaj, légellenállás. A másik megoldás, hogy keresel olyan modult, ami gyárilag keresztmerevítős, amit síkba rakhatsz a tetővel. Ezek a modulok drágábbak, mert tengeri-viharálló kivitelűek, vagyis megerősített kerettel rendelkeznek,kereszttartókkal merevítve, általában 4mm üveggel. Mi lakóautóra a SHARP NQR 258H modult raktuk fel, aminek speciális mérete van, pont befért hosszában a Ducato első tető-kereszttartó közé, így a tartó felső síkja alá került a modul üvege. Ez azért jó, mert így a tetőcsomagtartóra lehet hosszú tárgyakat felrakni (pl kenu), nem fekszik fel az üvegen. Ez a modul kisebb mint az átlag modulok (100 x 130 cm), ezért "csak" 258 Wattos, de 20 % a hatásfoka, ami jelenleg a legjobb. Egyenlőre úgy néz ki elég egy darabnak is a teljesítménye, 300 Ah aksit tölt, folyamatosan megy róla hőtő, szellőzés, világítás, 220-as inverter ha kell. B terv, ha nem elég a napelem, akkor levehetően, a hátsó kereszttartók közé keresztben is felrakható egy ebből a típusból. Én úgy voltam vele, hogy két darab modul kell max az autóra, az már több mint 500 Watt, megveszem belőle a legjobbat amit csak lehet. madeinJapan 110 e volt darabja, de hát ilyen ez a popszakma.
2020. szept. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! :$$ A jó hír hogy egy kis napelem is feltölt egy hatalmas akkumlátort, de vajon 2db 250ah akkut is feltölt-e?:$
2020. szept. 23. 00:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Kicsit túlzásnak tartok egy lakóautóra ekkora kapacitású aksit. Már csak a súlya miatt is, felesleges ekkora terhet cipelni. Nekem 2 X150 Ah aksi van betéve, és az közel egy mázsa. Egy sima lakóautóra elég max. 100-150 Ah kapacitás. Nekem is csak azért van ennyi, mert ez egy műhely-szervíz autó, és van benne egy elég nagy inverter a 220-as gépeknek, és a lakóautó használatban a vízmelegítő is elektromos. Standard használatban, vagyis hűtő folyamatos üzemben, este világítás, tv, zene, kütyük töltése, gyakorlatilag ezzel az egy 258 Wattos napelemmel kombinálva, hetekig lemeríthetetlen a rendszer. A legkritikusabb helyzetben sem ment 60% alá a töltöttség. A vízmelegítőt még nem üzemeltem be, azzal úgy számolok, hogy két személy gyors zuhanyzása, a kapacitás 1/3-át fogja elvenni. Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy új a rendszer, nyár óta üzemel, ha bejön egy hetes borús idő, akkor valószínű megnyekken a rendszer, de ha több aksi, napelem lenne felrakva, akkor is megnyekkenne. Ebben az esetben viszont mindenképp külső tápellátásra kell kötni a rendszert. A lakóautókat eleve arra a szitura tervezik, hogy esténként beáll az ember a kempingbe, ott meg rákötik az autót a 220-ra, ezért is van bennük egy csutfax 50-80 Ah aksi. Amint írtam nekem a 300 Ah-hoz eddig tökéletesen megfelelt az 1 db 258 W napelem, a biztonság kedvéért viszont a lehetőségét meghagytam hogy még egyet felrakjak. Ezért két db MPPT töltőt építettem be, plusz kábelek. Ez akkor is jól jöhet ha valahol a pusztában vagy és megnyekken az egyik töltő, akkor van a másik tartalékban. Kínai cuccuk ezek, szerintem a rendszer leggyengébb pontjai, de biztos nem bírják addig mint a napelem.
2020. szept. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!