Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet abból baj ha elfelejtett...

Lehet abból baj ha elfelejtettem a laptopot első töltésnél 8-24 óráig töltőn hagyni?

Figyelt kérdés

Nemrég vásároltam egy új laptopot és elfelejtettem az első töltésnél 8-24 órán át tölteni.


Amikor telepítettem rá a Windowst nem jutott eszembe, de úgy általában sem szoktam már a telefonokat úgy hagyni, és úgy voltam vele, hogy valószínűleg a laptopot sem kell akkor mert lítium-ion akkumulátorok. Én úgy tudom, hogy régebben csak a nikkel akkumulátorok miatt kellett 12-24 órán át úgy hagyni, hogy kisütéssel elérje a teljes kapacitást.


Viszont most utánanéztem és azt írják, hogy javasolják az új laptopoknál az első 24 órás töltést. Nekem ez elmaradt, körülbelül feltöltöttem 100%-ig és még egy kicsit úgy volt. Ebből így lehet valami baj? (Pl. nem teljes kapacitáson dolgozik, vagy hamarabb tönkremegy?) Vagy nem történik semmi?


Acer Aspire 5 - 3 cellás 48 wattóra lítium-ion


Köszönöm a válaszokat



2020. szept. 6. 13:46
 1/7 A kérdező kommentje:
ui.: útmutatókat megnéztem, nem írt ilyenről hogy kellene vagy csináljam
2020. szept. 6. 13:51
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet baj, semmi szükség nincs ilyesmire. Csak használni kell.
2020. szept. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy ki és hol javasolja, de konkrétan csak árt (mégha csak minimálisan is), ugyanis a lítium-ionos akkumulátorok 40-80% között érzik jól magukat.

Köszönik, semmi szükségük sem "kisütésre", sem "túltöltésre" (ami ellen amúgy is védve vannak, mihelyt 100-ra töltötted volna, hagyta volna magát visszamerülni ~95-ig.

2020. szept. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
93%

A laikus köztudatban vannak ilyen késleltetések, sőt örökre agyba égett dolgok.

Például lehet, hogy egy átlagember mára felfogta, az izzólámpa nem ég (nem lángol), csak izzik, de még világít is.

Na most akkor már lelkesen izzózik, LED-izzó és hasonló marhaságok.

A neoncsövet máig nem lehet kiverni a magyar paraszt agyából (igen, mert külföldön ilyen butaságok nem nagyon vannak), holott az ionizált neongáz narancsvörös fényt bocsát ki, a világítási fénycsőben a rohadt életben soha nem volt neongáz, csak az utcai reklámfényekben, illetve a glimmlámpában, ami külföldön "neon lamp" néven fut.

A Ni-Cd, Ni-MH akkus készülékeknél a kezelési utasításban szerepelt ez a bizonyos kezdeti formázás.

Gondolod, hogy a kereskedők és más laikusok agyából ezt egykönnyen ki lehet verni?

Ezek még 20 év múlva is ezt a butaságot fogják szajkózni, terjeszteni.

2020. szept. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem szabad ilyen rémtörténeteket olvasni.

Nem fog történni semmi baj.

2020. szept. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom kizártnak, hogy még mindig van ilyesmi néhány eszköz gyári leírásában, biztos copy-paste volt az előző modellről, az meg az azelőttiről...
2020. szept. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet belőle baj.
2020. szept. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!