Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Napelemes számológépet túl...

Napelemes számológépet túl lehet tölteni? Mondjuk ha napokig hagyjuk a napfényen?

Figyelt kérdés

2020. szept. 16. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
A sima napelemes szamologepet, amiben nincs elem, azt hiaba hagyod kint, nem tolt semmit, ha learnyekolod teljesen maris kikapcsol. Amiben meg elem van, az ugye elem, nem akku, azt meg azert nem tolti.
2020. szept. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Kis méretű akku szokott bennük lenni, és nem tudja túltölteni. Vagy van benne valami Zener-diódás védelem, vagy eleve olyan kicsi a napelem árama, amit huzamosabb ideig is elvisel az akku. (Csak napi 8-10 órán át tudja természetes fény érni, ha csak valaki nem olyan elvetemült, hogy direkt kirakja kültérre, és ügyel rá, hogy a napelem mindig merőlegesen álljon a napsugárzás irányára.
2020. szept. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
Számológépekben nincs akkumulátor. Csak elem. Az elektronika nincs úgy építve hogy bármit töltsön. Csak arra való a napelem hogy ha kifogy az elem akkor még napos helyre téve működhessen számológépként tovább.
2020. szept. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

De, van benne akkumulátor. Tényközlés volt, nem vitaindító. Ne szólj hozzá olyasmihez, amihez lövésed sincs. Napelemes számológép akkor is működik, ha csak napokkal korábban érte fény.

Csak most, csak a te kedvedért szétszedtem egy a kilencvenes évek ejejéről származó napelemes számológépet. Alább a kép linkje. Felhívnám a figyelmet a kép jobb oldalán zöld zsugorcsőbe bújtatott, forrfülekkel ellátott Varta gyártmányú Ni-Cd akkumulátorra. Sajnos a kapacitása a ponhegesztett forrfül miatt nem látszik. A bal oldalon alul látható teljesen különálló órának kétségtelenül volt eleme, de az a gyári elem kimerülése után nem lett pótolva az elmúlt három évtizedben.


[link]


Persze ez megint ennek a fórumnak a sajátossága, hogy a kellő szakértelem híján baromságokat irogató kapja a magasabb pontot, aki meg tényt közöl, azt lehúzzák.

2020. szept. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

@4: Látom... a gagyi házilagos forraszgatásokat, átalakítást.

Mert gyárilag nem így nézett ki.

Jellemzően CR2032 vagy 1-2db 1,5V gombelem van bennük. (nem újratölthető)


Gyanítom ebben is CR2032 volt gyárilag az óra helyén ami utólag lett beleeszkábálva. ;(

2020. szept. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tultolteni
2020. szept. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Itt van még egy kép linkje. Természetesen az előlapba én reszeltem bele a kvarcóra kijelzőjének a helyét, a 45 fokos letörést is tűreszelővel alakítottam ki, de hogy gyárinak tűnjön, még két színű szitanyomással a szükséges feliratokat is megcsináltam.


A szigetelőszalag azért van, mert valaki arra próbálta meg hajtogatni, amerre a zsanér nem hajlott. Viszont működő készüléket nem vagyok hajlandó kidobni, ezért lett ilyen módon rögzítve.


[link]

2020. szept. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Abban igazad van, hogy az akku utólagos csere eredménye. Nem voltam hajlandó az eredeti, panelbe forrasztott lehetetlen méretű akkut felhajtani valahonnan többszörös áron, lett helyette filléres Varta gombakku.
2020. szept. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem értem mit akarsz egy 40 éves (talán már bekapcsolhatatlan kukaszökevény) számológép példájával.


Gondolom itt a többség a suliban nem ilyen egysorosat használ, hanem ezredforduló után gyártottat...

2020. szept. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az enyemben elem nincs, soha nem is volt. Nem is felnyithato egyik resze sem. Max akku lehet benne, vagy ha sem, nem ertek hozza. Egy biztos: kizarolag napenergiat hasznaltam eddig hozza, es mukodott. Koszonom a valaszokat, megnyugodtam, hogy nem lehet tultolteni.


Ilyenem van egyebkent: Sencor SEC 133.

Utananeztem, elvileg elem+napelem van benne, de gondolom az elem az akku ebben az esetben, mert kulon elemnek hely nincs benne, amit bele lehetne rakni.

2020. szept. 16. 23:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!