Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 400V bekötésnél mi a 3 fázis...

400V bekötésnél mi a 3 fázis szabvány színsorrendje?

Figyelt kérdés
Én úgy szoktam kötni, hogy barna-szürke-fekete, de találkoztam már minden féle kombinációban, szóval úgy vettem észre, hogy sokszor AS szabvány szerint van, ahogy sikerül.
2020. szept. 29. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen lényegtelen. Szerepük csak a 3 fázisú motor forgásirányában van, azt bekötöd, egy próba, s ha jól forog, akkor örülsz, ha visszafelé, akkor felcserélsz két szálat. Mert egyébként úgysem tudod megtartani, hogy a beállástól a motorig végigkövesd a szálakat. Annál gyorsabb, ha a próba-módszert követed.
2020. szept. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
sok esetben felcserélhetőek!
2020. szept. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy felcserélhetőek, meg nem motort hajtunk, hanem sima 3 fázisú betáp. Csak érdekelne, hogy mi az általános szabvány, mert ahány hely, annyi féle módon szokták kötni.
2020. szept. 29. 12:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Ellentmondásos a helyzet, mert a kimondottan ezzel foglalkozó szabványban (MSZ EN 604455:2018) ilyen értelmű táblázat van:

Line 1: BK or BR or GR

és ugyanez a Line 2 és Line 3-nál is. A szövegben meg ki van írva, hogy a felsorolás csak ábécé sorrend, nem pedig fázissorrend.


Ugyanakkor az épületekkel foglalkozó szabványban, az MSz HD 60364-5-51:2010-ben meg a sorrend a szövegben is és a táblázatban is barna, fekete, szürke, és ebben a szabványban meg nincs odaírva, hogy ez milyen sorrend, így ezt veszik több országban ajánlásnak. Például a szabványban Írországra vonatkozó nemzeti kiegészítés, hogy egyfázisnál a fázisvezető barna legyen, de ha közvetlenül 3 fázisú elosztótábláról mennek el egyfázisú leágazások, akkor lehet olyan színű a fázisvezető, amilyen színről vették - más országoknál semmi ilyen szigorítás nincs. És a google alapján előjött színnel foglakozó weblapok is ezt a barna-fekete-szürke sorrendet írják (kötelezőnek? annak nem, de egyetlen lehetséges variáció ez) vagy ajánlottnak a negyed világban.

2020. szept. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez hasznos infó. L1-nek ugye mindig a barnát kötöm, úgy logikus, ha más egy fázisnál a fázisvezető barna szokott lenni.
2020. szept. 29. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!