Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az ebben a témában jártasabbak...

Az ebben a témában jártasabbakat kérdezném , hogy milyen digitális rajztáblát ajánlanának nekem?

Figyelt kérdés
Alapvetően egy olyan tábla lenne megfelelő , ami olcsó és megbízható forrásból származik.Egy olyan eszköz kéne , amellyel azt az egyszerű problémámat tudnám orvosolni , hogy az egérrel való kézírás , néha "firkálás" az nagyon lassú és ronda. Firkálás alatt annyit kell érteni , hogy grafikonokat és testvázakat rajzolok egy példa megoldásának során. Nagyon megköszönném az ebben a témában jártasak hozzáértő segítségét!

2020. okt. 8. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Samsung note mellé ott a cerka
2020. okt. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1.

A Samsung Note készülékei egy kritériumnak sem tesznek eleget , mert nem digitális rajztábla (valamilyen szinten tényleg az , de jelen esetben inkább telefon , mint digitális rajztábla) és drága.

2020. okt. 8. 20:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy Wacom Intuos bőven fogja teljesíteni ezeket az elvárásokat. Érdemes lehet minimális felárral a bluetoothos változatot venni, hosszabb távon sokkal kényelmesebb.
2020. okt. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg a youtube-on, csak kiváncsiságból, mire képes a Note széria a ceruzával. Ledöbbensz.
2020. okt. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha jól tippelek, akkor online oktatáshoz kéne. Én erre a célra egy régebbi Wacom Intuos 840-et használok (sikerült "nekünk már nem kell, vigyétek nyugodtan" alapon hozzájutni), ég és föld nem csak az egérhez, hanem olcsóbb rajztáblákhoz képest is.


Az én tapasztalataim:

- Megszokást igényel, hogy a képernyőn látod csak, amit rajzolsz vagy írsz - ebből a szempontból jobb egy kijelzős eszköz, csak hát ugye a fránya költségek...

- Számít a méret - én a legnagyobbb, A4-est használom, azzal egész aprólékosan lehet dolgozni. Ha csak nagyobb vonalakban skiccelnél, akkor egy M-es méret is jó lehet (szerintem az S nagyon kicsi).

- A programozható fizikai gombok nagyon hasznosak, tudok vele pl. színt váltani, törölni. Persze ezt meg lehet oldani mondjuk billentyűkombinációkkal, de borzasztó kényelmes a tábláról elvégezni ezeket.

- #3 válaszával ellentétben engem a kábel nem zavar, de nyilván ez személyes ízlés és felhasználási mód függvénye.

- Nem csak a rajzolás, hanem a powerpointos "lézerpointer" kezelése is sokkal kényelmesebb rajztáblával, mint egérrel.


Olcsón jót nem fogsz kapni, a Wacom nem (csak) a neve miatt drága, hanem mert tényleg jól működik. Érdemes inkább méretben vagy szolgáltatásban kompromisszumot kötni.


+1: A gink segítségével tetszőleges alkalmazás "fölé" rajzolhatsz, tetszőleges színnel, én imádom (freeware, open source): [link]

2020. okt. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!