Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik már 5G LTE router?

Létezik már 5G LTE router?

Figyelt kérdés
Nyaralóban van egy LTE router de az még nem 5G. Az előfizetés változtatva lett a telekomnál 5G re. Azt veszem észre, hogy azóta lassabb a kapcsolat és pl a kamerák nem igazából akarnak csatlakozni. Ezt okozhatja az, hogy 5G lett az előfizetés de a router nem? Vagy lehet hogy az okozza, hogy a telekom honlap szerint bár van Balatonon 5g lefedettség, de a gyakorlatban mégsem teljes?

2020. okt. 19. 08:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Létezik már 5G LTE router?"

Létezik. De szerintem te nem akarsz venni, csak fantáziálsz.

"Ezt okozhatja az, hogy 5G lett az előfizetés de a router nem?"

Nincs logikai összefüggés. A router a modem mögött van.

"Vagy lehet hogy az okozza, hogy a telekom honlap szerint bár van Balatonon 5g lefedettség, de a gyakorlatban mégsem teljes?"

Ez már közelít.

Nyilván ha nincs kellő fedettség, vagy ha részleges, időszakos, vagy változó, attól nem fog működni.

Cseréltesd vissza a jól működő megoldásra.

2020. okt. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Létezik már 5G LTE router?"

Létezik. Nem akarsz te még olyat hidd el nekem, mi is a qualcomtól kapjuk ( béreljük ) - még nem keresdelmi a cucc. Van még baja bőven :) Mondjuk én még 5G telefont se vennék most, de ha gyíkemberré akarsz válni akkor vegyél. Mert ugye az köztudott, hogy a ötgé az az ultimate doomsday weapon...( Igazából azért nem vennék mert még a telefonokkal sem olyan kiforrottak még, de a gyíkembert hamarabb elhiszik )


"Az előfizetés változtatva lett a telekomnál 5G re. Azt veszem észre, hogy azóta lassabb a kapcsolat és pl a kamerák nem igazából akarnak csatlakozni. Ezt okozhatja az, hogy 5G lett az előfizetés de a router nem?"


Nem okozhatja. Annyi történt, hogy a Telekom a SIMedre engedélyezte a 5G szolgáltatást, vagyis ha olyan cuccba rakod ami 5G képes akkor lesz is 5Géd ( ha van lefedettség ). Jó hír, hogy a Balaton környékén van 3.5 GHzes ötgé..ami gyorsabb verziója a 5Gnek. ( 10ms ping, 1G környéki letöltési sebesség, LTE aggregáció nélkül ofkorsz )


"Vagy lehet hogy az okozza, hogy a telekom honlap szerint bár van Balatonon 5g lefedettség, de a gyakorlatban mégsem teljes?"

Ez utóbbi. Jól gondolod.

2020. okt. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, de azt nem értem, hogy a router a modem mögött van. Ez egy olyan router Zyxel LTE3301 amibe magába a routerbe rakom a sim kártyát. Vagy úgy érted, hogy logikailag akkor is két részből áll az egység?

Egyébként beszéltem a telekommal, de ott olyan dilettánsok vannak, mindig össze vissza beszélnek, de most ők is azt mondák, hogy menjek be és a Balatoni routerbe rakott simet cseréltessem ki 4G-s re.


Illetve ezt korábban nem írtam, de most esett le, hogy az említett routernél sosem volt túl gyors a net, sosem mértem 30mbps nél többet, vezetéken sem. Megnéztem a router leírását és valójában ez a router csak 2/3G tud. Szóval ok nem kell nekem 5G router de 4G kell? azzal fogom tudni növelni a 30mbps sebességet ha visszaváltok 4G simre és veszek egy 4G routert? Csak mert elvileg ugye a 4G 300mbps jelet és nem 30at.


Kaptam, még régebben egy 4g routert a telekomtól (DLink DWR 118) csak kell hozzá vennem egy DWM-222 sim adaptert. (erről a készülékről egyébként mik a vélemények)

2020. okt. 21. 14:40
 4/11 anonim ***** válasza:
Az előbb már írtad, hogy a Telekom már rárakta a biztosította provisiont az előfizetésedre ( 5G előfeltétele, hogy 4Gre is tudjál kapcsolódni ). Miért kellene ehhez SIMet cserélned? A Zyxel routerbe bele kell rakni egy SIMet, konfigolni gondolom az APNt és az majd osztja a netet amit 4Gén kapcsolódva elér ( vagy amit talál, godnolom nem csak 4Gt tud a cucc ).
2020. okt. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

nem tudom, valaki azt mondta, hogy cseréltessem vissza a jól működő megoldásra akármit is értett ez alatt, de mivel a telekom konkrétan azt mondta, hogy menjek be és kérjek egy 4g simet ebből gondoltam, hogy az illető is arra gondolt.

A sim kártya tud kapcsolódni 4G-re, csak a router nem tudja a 4G-t. Nem tudom mi az az APN de a zyxel router nem tudja a 4G-t tehát max 3G-t fog osztani. pont ezért kérdeztem, hogy akkor ezek szerint ki kéne cserélni a router 4G re? És még valami: nem tudom, hogy van, de az tuti, hogy a 5g sim kártyával a 3G router nem működik még annyira sem mint a 4G sim kártyával, hiszen az addig jól működő kamera most akadozik.

2020. okt. 21. 17:35
 6/11 anonim ***** válasza:

"Ez egy olyan router Zyxel LTE3301 "


Megnéztem a gyártói oldalát 4G és 3Gét is támogat.


LTE Air Interface

Standard compliant: 3GPP Release

10 Cat. 6

Support LTE band :

1/3/5/7/8/20/28/38/40/41

2 Carrier Aggregation combination :

B1+B1/B5/B8/B20/B28

B3+B3/B5/B7/B8/B20/B28

B7+B5/B7/B8/B20/B28

B38+B38; B40+B40; B41+B41

Peak data rate:

300 Mbps DL within 40 MHz

bandwidth (CA)

50 Mbps UL within 20 MHz

bandwidth


UMTS Air Interface

Standard compliant: WCDMA band 1/3/5/8

Supported frequency:

HSPA+/UMTS 2100/1800/900/850 MHz (band 1/3/5/8)

WCDMA : 2100/1800/900/850 MHz

HSPA+ downlink data rate up to 42 Mbps

HSUPA uplink data rate up to 5.76 Mbps

2020. okt. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ok és akkor mi okozhatja, a lassúságot?
2020. okt. 22. 06:54
 8/11 anonim ***** válasza:

1. Elviszed a routered Budapestre, mondjuk a Népligethez ott van a Telekom székház. Válassz kis forgalmi időszakot ( hajnali 2 - 3 óra )


Ha a sebesség jó 4Gén -> Rossz a helyen laksz a Balatonnál

Ha nem megy fel 4Gre a router/modem -> Modem beállítás

Ha a sebesség rossz 4Gén -> Modem hiba.


Feltételezve, hogy a SIM kártyáddal tényleg minden rendben van.

2020. okt. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ez nem rossz ötlet, de bonyolult. Amúgy valaki említette az APN-t aminek utánanéztem és a telekomos apn neve Telekom Net amit a router leírása is említ hogy be kell írni. Most nem tudom megnézni, de én szerintem tuti nem adtam meg ilyen anno, hacsak nem felismerte valahogy magától. Viszont valamennyire azért csak működött. Ha nem adtam meg az APN-t attól még működhetett?
2020. okt. 23. 16:08
 10/11 A kérdező kommentje:
na szóval a tapasztalat: telekomnál kétszer is mondták a telefonban, hogy cseréltessem ki a simkártyát. Bementem, a srác csodálkozott, ki cserélheti, de ettől nem fog változni, mert nem tud rajta semmit állítani, nincs olyan hogy 4g vagy 5 g kártya. De ha már ott voltam kicseréltettem biztos ami biztos hisz a régi csak nem működik rendesen. Mielőtt azonban elindultam a Balatonra felhívtam megint az ügyfélszolgálatot. Ezúttal volt végre egy értelmesebb ember, aki megnézte az előfizetésemet és kiderült, hogy amikor váltottam, valaki lekorlátozta a simkártyát de ezt eddig senki nem nézte meg akár hányszor telefonáltam, vagy amikor bent voltam. Vissza aktiválta a sebességet de ugye már az új simkártyára, mert a régit már letiltották a cserével. Lementem kicseréltem (tök fölöslegesen) és most jó. Adtam a szarnak egy pofont mert ez a barom telekom nem képzi ki az idióta dolgozóit.
2020. nov. 18. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!