Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ezek a 12V / 5A ledszalagok...

Ezek a 12V / 5A ledszalagok tényleg használhatatlanok a felmelegedés miatt?

Figyelt kérdés

azt hallottam, akik rendeltek, hogy még ha mindkét végét is megtáplálják, akkor is az eleje felforrósodik nagyon, a de aztán 2m-rel arrébb meg már alig jut áram.

ez igaz vagy sem? és ha igaz, létezik olyan típus, aminél nincs ez a felforrósodás? mert ez pl 5A, de látok 5m-est kisebb ledekkel és 1A fogyasztással is. most akkor hogy van ez?


[link]



2020. okt. 24. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:

A fizika nem tudja meghazutolni önmagát.

A led melegszik.

Ha jót akarsz, ne a kukában tudkálj.

Ha meg olcsó sz@rt akarsz, akkor ne várj tőle sokat.

Én vettem régebben sok ilyet amit beliknkeltél, álltában is tönkrement hogy nem volt használva.

Amit boltba vettem, azok kifogástalanok (ami pedig nem jó, a blokkal kicseréltethető).

Választhatsz melyiket szeretnéd.

2020. okt. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és azok mitől mentek tönkre? feszingadozástól vagy az eleje forrósodásától?
2020. okt. 24. 15:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól hogy eleve olyan ledeket raknak rá, ami hulladék.

Kb. 10 éve csináltam egy szobát, fél évet bírtak az ilyen ebay féle ledek (a tulaj vette). a harmadik komplett csere után, mikor az is tönkrement, mondtam hogy ne sz@rozzon, meg kell venni a boltban a rendes cuccot, gari van rá, ha bekrepál kicserélik, stb.

Megvette, felraktam. 8 éve kifogástalan.

Az ebay-es csak alu led profilba rakva jó.

A másik meg az, hogy a vezetősáv amit a gagyi szalagba raknak, fogja a mágnes.

A fém szalag nem hűt és nem vezet úgy mint a réz.

Amúgy ugyanúgy néz ki és jó vételnek tűnik negyed áron.

Ennyi.

2020. okt. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

hát nemtom, én a boltokban is detto azt látom, amit ebayen, de ha esetleg tudsz pontos típust, megnézném.

nekem akkor szálltak el hamar, ha a feszt nem szabályoztam le. de mióta fixen tettem elé egy 11,5 V-ot adó DC-DC buckot, azóta nincs gond, csak az a nem mindegy h miylen ledek vannak, mert tényleg ahogy nézem az 1 és 5A között bárhjol tud lenni a fogyasztás (5m-re vetítve).


alu led profil? milyen mágnes? a vezetősáv réz ennek is. a hűtésével viszont tényleg baj van. azaz az nincs neki.

2020. okt. 24. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!