Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen digitális rajztáblát...

Milyen digitális rajztáblát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem vagyok otthon a témában, hogy milyen szempontokat kellene megnéznem jobban. Igazából csak mostanában kezdtem el digitálisan is rajzolni, viszont egyenlőre csak mobilon, ami eléggé kényelmetlen.
2020. nov. 17. 09:58
 1/8 GepEpito ***** válasza:
nem írtad le hogy milyen árba mondjunk táblákat. Mert pl pala táblát krétával lehet egy ezresért is kapni :)) De ha el vagy eresztve egy picit akkor nyilván apple. Mondjuk nem olcsó de ha imádsz rajzolni akkor tutira az a jó.
2020. nov. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok túlzottan eleresztve, pár tízezer állna rendelkezésemre jelenleg
2020. nov. 17. 10:42
 3/8 GepEpito ***** válasza:
kicsit elnéztem a kérdésedet. azt hitem tablet-re gondolsz. Sima digitalizáló táblákat most néztem pár tízes. De azokkal túl sokat nem érsz mert nem látod a cerka alatt azt amit rajzolsz. Ezért továbbra is marad a tablet. Az a gond hogy ezek amik így rajzra valók sokba kerülnek. Mert ezeknek még nyomásérzékelős kijelzőjük is van. Tehát várj még a vásárlásra egy kicsit. Mert pár tízesből még egy samsung tabletát sem kapsz csak pezsgőtablettát.
2020. nov. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Xp-pen 13 pro, amit ajánlok! :) képernyős tábla, pont jó a mérete, de csak számítógéphez csatlakoztatva lehet használni (laptop is jó). De van 12 colos is, az picit kisebb, de olcsóbb .100 ezer ft körül lehet őket külföldről rendelni, 1 hét alatt ideért az enyém, magyar boltokban nem éri meg. iPad is jó, de komolyabb munkákhoz nem kényelmes. Nekem kell a billentyűzet a shortcut opciókhoz plusz a tabletemen is vannak programozható gyorsgombok amik nagyon praktikusak. :)


Vannak képernyő nélküli tabletek, de azokat nehezebb használni, viszont már 20-30 ezer ft-ért is lehet jókat venni, abból is az XP-pent javaslom. De határozottan screentablet párti vagyok.

2020. nov. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell annyira szidni a képernyő nélküli tableteket, évekig használtam, amíg nem tudtam venni magamnak a mostanit. Ráadásul az enyém a leggagyibb 1024-es nyomásérzékenységű Wacom volt, még 2013-ból. XD
2020. nov. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 GepEpito ***** válasza:

erős de nézzétek ezt meg: [link]

paint+egér+tehetség.

2020. nov. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

"De azokkal túl sokat nem érsz mert nem látod a cerka alatt azt amit rajzolsz."


Na ezzel nem értek egyet. :)

Az én táblám már kb. 7-8 éve megvan, képernyő nélküli, és teljesen bele lehet szokni minden probléma nélkül, nekem sosem volt gondom vele.


Egyébként Wacom Bamboo táblám van, megszolgálta az árát. (30 ezer körül lehetett, azt hiszem)

Sajnos pont ilyet azt hiszem már nem gyártanak, viszont azt hallottam a Wacom Intuos is jó, azzal viszont nincs tapasztalatom.


A lényeg:

Ha nincs 100 ezred képernyős táblára, ne bátortalanítson el amit képernyő nélküliről mondanak, valójában tökéletesen használható.

2020. nov. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek, jó a képernyő nélküli is :)
2020. nov. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!