Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Konnektorok és lámpák elé...

Konnektorok és lámpák elé lehetséges szünetmentes tápot vagy feszültségstabilizátort kötni?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy kis nyaralót, amit elkezdtem felújítani lakhatás céljából. Újra kötötték a vezetékeket is. Felkerültek a lámpák amik egymás után kezdtek tönkre menni. Ledes lámpákról, illetve ledes reflektorról van szó. Már költözhetnék, de nem merek mivel féltem az elektromos eszközöket a házban, főként hogy ezek egy része munkaeszköz. Amikor mértünk egy villanyszerelővel akkor 248 Volt volt éppen a konnektorban. Jelezve ezt az eon-nak állítólag elvégeztek egy mérést a trafónál és az ügyet lezártnak tekintik mert szerintük minden rendben van attól függetlenül hogy mennek tönkre a dolgok. Amúgy van napelemes ház az utcában tehát van visszatáplálás ami ténylegesen okozhat túlfeszültséget. Gondolkodtam megoldásokon mint pl a szünetmentes tápok használata, viszont ugye mivel újra lett kötve minden, volt lehetőségem kitalálni hol legyen konnektor, hol ne legyen, szóval nem szándékoznék mindegyik konnektorhoz venni egy ilyen készüléket. És ugye mivel a lámpák is elkezdtek tönkre menni, vannak olyanok amik már nem világítanak és van olyan ami már időközönként villan, tehát azokat is rá kéne kötni valami hasonló berendezésre. Egy olyan ötlet jutott eszembe, hogy ahol a biztosítékok vannak szekrény, oda valahogy be lehetne e iktatni egy-két ilyen szünetmentes tápot vagy feszültség stabilizátort? Szóval hogy a konnektorok előtt, a lámpák előtt legyenek ezek az eszközök. Keresgélve a neten úgy olvastam hogy elvileg a sütő, hűtő stb jobban bírják a terhelést így csak tényleg a sérülékenyebb eszközök áramellátását szolgáló konnektorok, illetve a lámpák elé tennék ilyet. Lehetséges ez az elképzelés vagy van jobb megoldás? Köszi előre is a válaszokat!

2020. nov. 30. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:

A 230 voltos hálózatban a sinushullám tetején a feszültség 320V körül van.

És ez minden másodpercben megtörténik!!! JAAAAJ!!!!

Nyugodj meg, nem lesz semmi baja a cuccaidnak.

Szünetmentes helyett túlfeszültség védelmet iktassatok be ha nagyon be vagy szarva.

2020. nov. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"A 230 voltos hálózatban a sinushullám tetején a feszültség 320V körül van."

De a kérdező nem erről az ökörségről beszél. Hanem arról, hogy a 230 V névleges az lehet több. Ha ő 248-at mér, annak a csúcsa 350 V, nem pedig 320 V.

A magyar közcélú elosztóhálózatokon a szolgáltatókat az Energiahivatal által jóváhagyott üzletszabályzat köti, melyben benne van a feszültség maximális, stb értéke definíció szerint. Ha a szolgáltató által mért érték (a követelmények nagy része nem pillanatérték) kielégítő, akkor valóban nincs mit tenni. Az EU-ban az EU-s szabványok a mérvadóak, azok meg még lazábbak is, mint az üzletszabályzatok, tehát az EU-ban gyártott berendezéseknek bírnia kell. Ja, a kínai ócó? Hát, az pekkk.

Kétség esetén meg lehet fizetni egy hálózatanalizátort, kölcsönözve, vagy vállalkozót felkérve.

2020. nov. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően MSZ EN 50160, de a fent írt üzletszabályzat általában szigorúbb. Most nincs előttem a legfrissebb üzletszabályzat, de a szabvány +10%-ot enged meg (253V), az üzletszabályzat (ha jól emlékszem +8% azaz 248V). (Részletesen le van írva, hogy milyen időintervallum átlagértéke, rövid időre még fölé is mehet).
2020. nov. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a problémádat. Ha akarod lehet egy on Line UPS bekötése mert ugye a többi nem csinál semmit ha van áram. ezek olyan 80-100e ft-tol indulnak


De 250 volt semmi. Annyira , hogy ránéztem az itthoni statisztikákra 242 volt alá ebben az évben nem ment a feszültség nappal. Éjjel más akkor nem termelnek a napelemek.


4 tv, 3 számítógép , 2 laptop, LED lámpák,kazán, hőszivattyú,mosogatógép, diredt drive mosógép kb 50 db okos otthon controller mindegyik kb 200ftos tappal azt bevallom nem történik semmi.


Azért, mert nem is történhet ezekben kapcsoló üzemű tap van 250 voltnal is beton stabilak ezek a tápegységek.


Probléma forrása: hitvanyak a ledes lámpák . Ennyi

2020. nov. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Lehet a lámpákkal van gond, nem tudom. 5 év garanciával adták őket, egy eléggé jóra értékelt bolttól vannak.
2020. nov. 30. 21:58
 6/7 anonim ***** válasza:
márka, típus, bolt?
2020. nov. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"5 év garanciával adták őket"

Akkor használd ki a garanciát.

2020. dec. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!