Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az okos órák pl Samsung...

Az okos órák pl Samsung Galaxy 3 hogyan méri a stressz szintet?

Figyelt kérdés
Nem arra vagyok kíváncsi, hogy hol található a menüben, hanem hogy mit mér, pulzust esetleg bőr nedvességet és a színes skála amit mutat, az mit jelent, esetleg milyen értéke rendel hozzá. A stressz nek van e valami mértékegysége amit számol stb.

2020. dec. 9. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a pulzust és a mozgast figyelheti. Én pl utazom a buszon, és eléggé stresszben vagyok egy nő miatt. Pulzusom meg 90-es az órám szerint. Rákeresve pedig az emelkedett szívverés egyik oka, szervi bajokat kizárva a stressz valamint az edzettség hiánya, kimerültség, dehidratáltság, pszichés teher állnak.
2020. dec. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi de engem az érdekel, hogy a mutató mi szerint áll meg. Ok hogy méri a pulzust de kell még hogy legyen mögötte valami algoritmus, mert gondolom nem csak a pulzust méri, mert akkor ha edzek akkor is nagy stresszt kéne mutasson. Bár még azt nem néztem.
2020. dec. 10. 08:22
 3/4 anonim ***** válasza:
De pont ezt írtam le! Van ezekben az órákban mindenféle mozgásérzékelő, és ha csak ücsörögsz, mint én tegnap a buszon, de mégis magas a pulzus, akkor feltételezi, hogy a stress miatt van. Tegnap ugye 90-es volt a pulzusom és tényleg egész délután stresszes voltam. Most viszont nyugodt, és 76 a pulzusom. Persze az már a gyártó titka, hogy ebből hogyan kombinálja ki mennyire vagy stresszes, de logikám alapján ebből a két szenzor figyeléséből meg tudja állapítani, hiszen ha edzel, akkor meg érzékeli a folyamatos mozgást.
2020. dec. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Heart Rate Variability (HRV), a pulzusodból következteti ki, az egyes szívizom-összehúzódások közötti időtartamok változékonyságából, variabilitásából. Itt egy részletesebb cikk róla:

[link]

márc. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!