Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért megy tönkre az összes...

Miért megy tönkre az összes fülhallgatóm? Segítség! ☹️

Figyelt kérdés

Nagyon sűrűn kell füleseket cserélnem.. Egész nap használom őket, kell filmnézéshez, hangoskönyvhöz, zenehallgatáshoz stb. szóval nekem igazán fontos hogy jól működjenek.

Az elején minden jó, használom pár hónapig aztán az egyik fele nem szól, recseg, hiába "rángatom" össze-vissza.

A mostanim, amim van, 1 hónapja használom, és már jelentkeztek a tünetek. Ez elmúlt 1 évben minimum 4 fülhallgatót vettem (nem gagyit).


Mi lehetne a megoldás? Milyen fülhallgatót vegyek? Esetleg fejhallgatót? Egyébként Xiaomi Redmi note 9 pro telefonom van, ha ez számít.



2021. jan. 2. 23:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos az olcsó fülhallgatók nagyon hamar tönkremennek. 800-1000 Ft-ért már egészen jókat lehet kapni.
2021. jan. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Itt azzal van a probléma, hogy nem olcsót veszek.
2021. jan. 2. 23:24
 3/14 KmsRys ***** válasza:
100%

Gondolom megtörik benne a vezeték. Sokat feszül, hajlik vagy leng a vezeték? Ha igen, az lehet a baj.


2 ötletem van: vagy vegyél egy olyan fejhallgatót, amiből kihúzható a vezeték (akkor csak vezetéket kell venni, ha az tönkremegy), vagy pedig vegyél bluetooth-os fejhallgatót. Utóbbinak azok a hátrányai, hogy külön tölteni kell, egy egész kicsit késik a hang, és veszteséges formátumú a hangja. Filmnézéshez nem a legjobb (a késés miatt, de nem biztos, hogy jelentős), lossless zenékhez a veszteség miatt nem ideális, viszont mp3 zenékhez és hangoskönyvekhez kiváló. De legalább nincs vezetéke, ami megtörhetne.

2021. jan. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 14 ezres fejhallgatóm csatlakozója is szétment. A kábele szerencsére masszív. Ebben a kategóriában nézz szét.
2021. jan. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A bluetooth fej/fülhallgatókat próbátad már?


Én lassan 2 éve nyúzok egy sennheiser hd4.40Bt-t.

2021. jan. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a vezetékes fejhallgatókat szeretem, mert azokkal nincs gond. Pl vehetsz egy Sony-t, annak viszonylag tűrhető hangja van és pár ezerért kapsz egy újat. Én évekig használtam hiba nélkül a 110-est. Minél nagyobb a különbség az alsú Hz és a felső Hz között, annál tisztább hangot kapsz.


[link]


[link]


[link]

2021. jan. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#5 vagyok.


Az elektronikához értesz valamennyit? Általában a jack-nél szokott eltörni.

Egy kis forrasztás és már tudsz is rá tenni egy új csatit

2021. jan. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi bőrtől, izzadságtól, ahogy az arcodhoz ér, hamar megkeményedik a műanyag és eltörik a vezeték. Én be szoktam csavarni fóliába, úgy tovább bírja, de a vászonnal takartak is lehet jobbak.
2021. jan. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondanám, hogy Apple earpods- vicc nélkül, minden töltőjük 2 hónap alatt szarrá megy, de a füles 4 éve bírja rendületlenül, kár, hogy az újon nincs már jack dugó
2021. jan. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
Garanciális. Mért nem viszed vissza?
2021. jan. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!