Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Dld 500+ hoz ez az erősítő ?

Dld 500+ hoz ez az erősítő ?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Szeretnék vásárolni egy Dld500+ melynyomót. Van egy erősítőm (Megakick imperator 2000W). Tudom, nem mai darab viszont a kérdésem arra irányulna, hogy ez az erősítő elég lenne-e ehhez a nyomóhoz ?


Válaszokat előre is koszi ! Pacsi



2021. jan. 8. 01:24
 1/3 anonim ***** válasza:
A Dld500+ mélynyomó 4 Ω-os, a rá adható maximális szinuszos teljesítmény 600 W. A Megakick imperator 2000W erősítő kimeneti teljesítménye 4×500 W vagy 2×1000 W 4 Ω-on. A hangszóró impedanciája ugyanakkora legyen, mint, amit az erősítő meghajtani képes, ez itt megvan. Nagyobb lehetne, de kisebb nem. A 600 W-os hangszóróra nem helyes nagyobb teljesítményt adni, az 500 W-os kimenet lenne jó hozzá. Az 1000 W jóval nagyobb, mint a hangszóróra adható 600 W, ezért könnyen tönkremehet.
2021. jan. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm válaszod.

Másodszor őszinte leszek Veled, nem igazán konyítok sajnos ezekhez a hifis dolgokról.

Ha jól tudom ez az erősítő 250w-t tud rms-ben. Tehát a mostani ládám hídba van bekötve, ha ezt is úgy kötném be, akkor ez a szett jó lenne ? Ha megengeded akkor lenne egy másik kérdésem, esetleg ebbe az árkategóriába tudnál-e ajánlani esetleg egy másik nyomót, vagy a Dld500+ ebben a kategóriában jó ?

Válaszod előre is köszi!

2021. jan. 9. 04:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak egy helyen néztem az interneten, ott egy teljesítmény volt megadva RMS vagy maximális megjelölés nélkül. Igazad van most megnéztem itt:

[link]

A maximális szinuszos (RMS) teljesítménye 2×500 W / 4×250 W 4 Ω-on. Ha a régi jól működik hídba kapcsolva, akkor ez is mehet úgy, csak arra vigyázz, hogy 600 W-nál több ne kerüljön rá.

A másik kérdésedre sajnos nem tudom a választ, nem ismerem ezeket a hangládákat. Egyet tehetsz, ha van rá lehetőséged hallgasd meg mielőtt megveszed, esetleg összehasonlítva több másikkal. Utána el tudod dönteni melyiknek a hangja tetszik jobban, de az is lehet, hogy lényeges különbségeket nem hallasz majd köztük.

2021. jan. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!