Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hőt előállító készülék -...

Hőt előállító készülék - Többi lent ?

Figyelt kérdés

Olyan készüléket keresek, ami megfelel az alábbi követelményeknek:

- Néhány cm-es területre koncentrálja a meleget (tehát a hasonló ventillátorok nem felelnek meg: [link] )

- Lehetőleg állítható dőlésszögű legyen, mint egyes ventillátorok

- Legyen benne levegőt mozgató szerkezet

- Ne legyen hangos, mint a hajszárítók

- Ne legyen csillagászati az ára.



2021. jan. 12. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

vegyél egy hőlégfúvót

[link]

2021. jan. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Jó lenne ha a felhasználásról is mesélnél, mert van néhány cm-re korlátozó meleget fújó, akár fokonként állítható hómérséklettel és levegőmennyiséggel.

Szűkszavú kérdésre ez a válaszom, többet nem írok, mert aztán jön, ja! ez nem jó nekem, akkor minek koptassam a billencset...

2021. jan. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm 1-es!


2-es! Felhasználási területet azért nem írtam, mert buherálásnak tűnne a dolog és igen valószínű, hogy olyan megjegyzésekkel lenne tele a hozzászólás, hogy ne csináljam, oldjam meg másképp, cseréljem ki stb.

Mégis röviden: Fát szeretnék melegíteni, de a hőfok / távolságszabályzást fontosnak vagy inkább elengedhetetlennek tartom, hacsak nem leszek mellette végig, mert akkor megfelel a hőlégfúvó is, de a kényelem miatt jó lenne valami állványos (úgy gondolom, ha 10cm-rel a talajtól fújná, megfelelne) és ne égesse meg a fát.

Az ötleteket megköszönöm attól függetlenül, hogy nem felel meg a célra! Lehet, hogy máskor majd azt a gondolatot is tudom alkalmazni.A tudásom egyáltalán nem nagy.

Én így állok hozzá az ilyesfajta dolgokhoz: Elismerem, hogy nem nagy a tudásom és szeretnék tanulni, minél több mindent látni.

Leszólni én nem foglak - nem mindenki tesz így.


Tehát még egyszer: Előre is köszönöm az ötleteket!

2021. jan. 14. 07:28
 4/12 anonim ***** válasza:

A néhány cm az távolság, a terület pedig cm2 egységgel bír.

Az én eszközöm, amit nem részleteztem, most már látom, nem is lett volna a pontatlan kérdés miatt értelme, tudja 0,36cm2-től 3cm2-ig, 100-400C között fokonként állítható, és a légmennyiség átfogás is állítható.

Szép estét!

2021. jan. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Én még mindig azt mondom, hogy vegyél egy hőlégfúvót, az a legolcsóbb megoldás. Van szabályozható és van olyan is aminek vannak előtétjei amivel irányítani lehet a légsugarat.

Csinálj hozzá egy állvány saját magad ami tartja és amivel be tudod állítani a kell helyzetbe.!

Minden más megoldás drága!


Arra figyelj, hogy amit csinálsz az veszélyes!

A hőlégfűvó simán meg tudja gyújtani a fát!

Illetve olyan gázok is felszabadulhatnak a fából amik veszélyesek lehetnek (akkor is ha a fa csak fel van hevítve, de nem ég lánggal!!)

2021. jan. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igazad van 4-es. A fejemben egyértelmű volt, hogy nagyjából 1 cm széles sáv(ok)ról van szó.

Túlságosan is meleget áraszt a készüléked.



1-es!

És nem létezik olyan hőlégfúvó vagy valami hasonló készülék, ami kevesebb hőt áraszt? A fát ugyanis nem szeretném megroncsolni, megperzselni.

2021. jan. 15. 19:34
 7/12 anonim ***** válasza:
a drágább fajtákon lehet állítani a hőfokot.
2021. jan. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Többféle fej tartozik hozzá alapból, de nem egy bonyolult dolog mondjuk 1cm*5cm-es fejet kialakítani hozzá. Még mindig nem tudom ennyi üzenetváltás után sem a melegítendő területet.

Sok a 100C? Innen indul a szabályozhatósága.

Ez még messze nem éget, a fák 230-390 között gyulladnak csak.

2021. jan. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, nagyjából 1x5 cm-es felületről van szó.

Sok a 100°C.

Nem kell, hogy begyulladjon, az elszíneződés is kár (az én szememben nem feltétlenül számítana arról, de nem saját dologról van szó).

2021. jan. 17. 22:15
 10/12 anonim ***** válasza:
miért kell felmelegíteni?
2021. jan. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!