Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » CRT monitor ‘kibelezése’,...

CRT monitor ‘kibelezése’, ‘szétszedése’ hogyan?

Figyelt kérdés
Csak a váz kellene, semmi más, se az üveg, se semmi, de ahogy olvasgattam nehéz ügy... esetleg valami hely, hogy hol szednék ki, vagy kihez lehetne ezzel fordulni?

#CRT #régi monitor #Crt monitor szétszedés
2021. jan. 18. 23:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázz! Kihúzás után várja egy két órát, hogy a kondik és a képcső töltése kisüljön.

Leveszed a hátulját,

elekzronika ki, elektronágyú panelját lehúzod, eltérítés marad (annak csak a csatlakozóját húzod le a panelről), demagnetizáló marad, szintén panelen csati lehúz.

Nagyfesz anódsakpát összenyom, pöcök kiakaszt (vagy a vezetékét elvágod)

Ekkor elvileg teljesen ki tudod venni az elektronikát.

A képcsövet a 4 sarkán rögzítik vagy kereszthornyos vagy hatlapfejü (esetleg a kettö ötvözve) csavarral és alátettel.

Ezeket kiveszed, akkor a képcső kijön.

Vigyázz, hogy ne törjön el.

Ha a képcsövet hatástalanítani akarod, akkor a kiálló elektronágyút óvatosan (kilógó hosszú üvegnyúlvány) törd el egy kalapáccsal. Egy szisszenés vagy pukkanás jelzi a nyomáskiegyenlítődést. Mostmár bisztonságosan összetörhető az üveg is.

2021. jan. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem nehéz. Fogsz egy csavarhúzót és elkezded kicsavargatni a csavarokat az első rész és a hátsó között, amikor lejön a hátsó burkolat, akkot tovább bontod a csavarokat.
2021. jan. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
A képcsövet inkább ne törd össze (mert ólomüveg) hanem tedd szelektív hulladék gyűjtőbe.
2021. jan. 19. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#3: A képcsövet? Az öblösüvegnek számít?
2021. jan. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mihez kell majd.

Farsangra a gyereknek pl ?

Monitorfejnek szeretne öltözni ?

2021. jan. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#4, méghozzá színesnek, nem hinném hogy monokróm monitorról van szó.

Félre a tréfával, veszélyes hulladéknak számít, nem tehető a szelektívbe. És egy ideje már a hulladékudvarok is csak egyben, bontatlanul veszik át. Csak a belével elhajtanak.

2021. jan. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezért kell összetörni, és akkor a sima kukába téve epviszik 😀


Egy pár monitort már elvitettem velük. A műanyag házát pedig (tudom, hogy tilos de...) el lehet égetni. Jó tűz kell és egy ventillátor, nyoma sem marad..

2021. jan. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

Én a mosógépet is vagy két hét alatt hordtam le apránként,melóba menet a kukába.

Hazamentem azt szédszedtem a következő adagot.

Túl nagy lemezt meg összehajtottam..

2021. jan. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! Akváriumot szeretnénk belőle majd készíteni, vagy megpróbálni legalábbis...
2021. jan. 19. 22:36
 10/10 anonim ***** válasza:

hú hát az szép lesz!

A monitor burkolata csak dísz legyen, ne tartóelem!

És ha 30 liter alattira sikerül a méret, akor halakat nem tarthatsz benne!

2021. jan. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!