Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Áram kimaradás esetén, milyen...

Áram kimaradás esetén, milyen lehetőségek vannak fűtés keringető szivattyú működtetésére?

Figyelt kérdés
Adott egy két szivattyús rendszer, ezt szeretném működtetni, mivel reggelre nagyon kihűl a lakás ezért szeretnék lefekvés előtt is rakni rá hogy éjszaka is menjen a fűtés. De az utóbbi időbe kB elmúlt két hónapban 7-8 alkalommal arra keltem fel hogy forr a víz, meg elégtelem, és szeretnék egy olyan megoldást ami automata mondjuk mint egy szünetmentes táp, azokat is néztem de vagy csillagos égig van az ára vagy csak 20 percet bír. Várom a válaszokat, előre is köszönöm.

2021. jan. 28. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Valami áramgenerátor gondolom. Gondolom árammal megy az is...
2021. jan. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha benzines vagy dízeles az hangos...de ha lenne olyan kipufogó,ami nem engedi ki a hangot,és mondjuk valahova kivezetnéd,hogy ne a házba menjen a füst...ami óránként nem eszik 10 litert,hanem pár decit...
2021. jan. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Tobb oras aramkimaradasokra is sajnos csak a nagyobb szunetmentes a megoldas, plusz a szolgaltatot kell b*szogatni meg egy jo ugyveddel felszerelkezve felnyomni a felugyeleti szervnel, hogy ha a penzt elkeri, akkor talan szolgaltasson is.
2021. jan. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen értelmetlen hadovát nem bírom. Mire megy a felügyeleti szerv akkor, ha a kamion kidönti a sarki oszlopot, vagy a villám belecsap? Az nem a szolgáltató hanyagsága. Ma egyébként a leggyakoribb hibaok a fa, amelyik hozzáér, vagy rádől. A fát meg a fa tulajdonosának a kötelessége lenne nyesni. A rádőlésnél meg nincs törvényi szabályozás, hogy az kinek a bűne.
2021. jan. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Invertert meg lehet úgy oldani hogy rá legyen kötve a szivattyúra és ha elmegy az áram akkor arról működik?
2021. jan. 28. 20:58
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
Cserépkályha..
2021. jan. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Én 35 ezerért vettem egy külső aksis invertert, meg vettem egy 56ah akkumulátor huszon pár ezerért. Ez bőven elég a két szivattyút, a vezérlőt és a termosztátokat kb 3-4 órán át tudja működtetni. A gyártó szerint 200ah akkumulátorig használható. Azt te tudod hogy neked ez az összeg bele fér-e!?
2021. febr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!