Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen jack kell az elektromos...

Milyen jack kell az elektromos gitárhoz?

Figyelt kérdés
Erősítő és elektromos gitár összekötéséhez ugye kell egy kábel aminek mindkét végén 6.3-as jack van. Az igazából mindegy, hogy milyen márkájút veszek, vagy esetleg az olcsóbbak kifejezetten szarok, késnek? Én ilyet rendeltem: [link]

2021. febr. 14. 10:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megérkezett, ne felejtsd el kipróbálni.

Ha kipróbáltad, lesz tapasztalatod abban, hogy az általad elvárt működést produkálja vagy sem.

Ha megfelel, maradhat.

Ha nem, akkor majd jelezd hogy milyen problémát tapasztaltál.

Röviden így tudnám összefoglalni.

2021. febr. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. De elméletileg normálisnak kell lennie (nem késik, tisztán jönnek át a hangok), vagy alsó/középkategóriásoknál számolhatok azzal, hogy valami nem az elvárt lesz?
2021. febr. 14. 18:59
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Az analóg jel késni biztosan nem fog. Leginkább az árnyékolás lehet a gyenge pont. Ha az rossz minőségű, akkor zajos lehet a jel.
2021. febr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Pontosan mit is jelent az árnyékolás?
2021. febr. 15. 00:34
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell agyon agyalni. Azt sem tudod, hogyan működnek a csajok, mégis hajtod őket. A kábellel ugyanez, nem kell foglalkozni vele, jót vettél.
2021. febr. 15. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Jaaj ez a hasonlat made my day😂😂

Jólvan, köszönöm szépen! Szép napot kívánok

2021. febr. 15. 09:57
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Dat keverék nyelv is just tökéletes :D
2021. febr. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az árnyékolás az a fém háló szövet ami körbe veszi a belső (középső meleg) vezetéket a kábelben. A gitárodon pedig a fém szerelékre, pickup egyik kivezetsére van kötve. Ez a fém háló védi a belső vezetéket hogy ne juthasson be zavaró elektromos zaj a kábelbe. Tehát a hasznos jelbe. Nem a késést befolyásolja a kábel minősége hiszen az elektromos jel mindenképp fénysebességgel terjed 300.000km-t egy másodperc alatt és nem hiszem hogy éreznéd ezt a késést. Én általában mikrofon kábelt használok amit magam szerelek össze mert jóval olcsóbb így és otthon/próbákon teljesen tökéletes, viszont a minőségibb gitárokhoz való olasz low noise vezetékek csendesebbek zaj szempontból,a jeleik is jobbak, fényesebb mint az ilyen noname akármi. Tehát inkább kevesbé brummos és zajosak ezek.
2021. febr. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
@7 Jól van na... Az én környezetemben határozottan meghonosodott pár idegen kifejezés, mint pl ez is. Sokkal egyszerűbb és kifejezőbb az én szemszögemből. Megértem és elfogadom, ha téged zavar.
2021. febr. 17. 00:18
 10/12 A kérdező kommentje:
@8 köszönöm a részletes választ!
2021. febr. 17. 00:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!