Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektromos gitár kezdőknek?

Elektromos gitár kezdőknek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy egy kezdőnek hol, milyen elektromos gitárt lenne érdemes venni? Maximum 50 ezer forintot szánnék rá.

2021. febr. 20. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy jó állapotú használt epiohone?
2021. febr. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Használtra szavazok én is, az epiphone egy jó márka, nekem is ilyen van. Nézz szét facebookos gitáros csoportokban, ott célzottabban tudnak segíteni. Ha ajánlanak konkrét gitárt, nézz róla értékeléseket, tartja-e a hangolást, nincs-e dobozhangja. Kezdőnek szerintem felesleges a tremolo, csak emiatt ne fizess többet (pl. a leírásban a floyd rose egy jó minőségű tremolo, ami miatt jóval drágább is lesz az adott gitá, de egy fapados is felesleges).

Viszont kell hozzá kombó, esetleg erősítő (fej)+hangláda, különben nem fog szólni. Ezt is belekalkuláltad az 50-be?

2021. febr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Én pl. újrakezdésnek vettem epiphone sg-t, 100 euró volt, meg egy újszerű marshall 10 wattos combot 30-ért. Ez kb 50 ezer volt így átszámolva. Mondjuk nem annyira szép már, kisebb hibák vannak rajta.
2021. febr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Ha gyerekjátéknak kell, akkor ne olvasd tovább, mert létezik a piacon olyan minőség, ami alkalmas erre és még pénzed is marad. Ha nem, akkor bajban vagy.


A fent is említett láncolat miatt nem lesz elég 50k. Epiphone-t sem tudsz venni, mert 100k körül kezdődik az 'uram ments meg tőle' kategória, használtan. Ebből a pénzből esetleg akusztikus gitárt lehetne vadászni. Főleg, hogy elektromoshoz nyilván kellene a fiatalnak valami olcsó multieffekt is, amitől olyan hangzás lenne, amiért elektromost akar. Találtam egy újonnan 60k szettet, de nagyon nem javaslom. [link] Ide is kellene még egy olcsó multieffekt, ami minimum 20-30k.


Szóval miért nem akusztikus a kezdő tanulónak? Arra már elég az 50k, lehetne venni valami Cort-ot, ami tényleg működik is, és használható.

2021. febr. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

'uram ments meg tőle'


Ez alatt mit értesz? Mik a konkrét hibák?


És mit gondolsz a 900 eurós új Gibson sg-ről? Azzal szemezgettem, de gondoltam ha újra belejövök, és még akarom, akkor ráér.

2021. febr. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5nek: Volt már a kezedben gitár, bizonyára megvan az az érzés, amikor megfogod és dobnád is el azzal a lendülettel. A gyártók meghatározott értékű hangszer mellé meghatározott minőséget párosítanak. Még nem láttam olyat, hogy a legolcsóbb kategóriában véletlenül legyártottak egy prémium hangszert, mert valaki éppen ott akarta formába önteni a szívét. Mi lenne abban a gyárnak/kereskedőnek a buli, ha mondjuk 100kért megvehetnél egy 500k értékű hangszert?


Gibson SG alapvetően egyet tud, de azt nagyon. Nem véletlen van villámos signature belőle egy vagyonért.


Új modellek? A Gibson most is vezető gyártó, ellenben azzal, hogy mindenféle jogi bonyodalomba keveredtek és agyonrémítették a világot azzal, hogy csődbe mennek. Tökmindegy mi lesz. A márka megmarad, maximum a tulajdonosok lesznek mások, amiből az egyszerű júzer nem kell észrevegyen semmit. Persze, ha tulajdonosok vannak, akkor azok(Ők) szeretnék látni a pénzüket. Szükség lehet populáris és tradicionális gyártásra is. Pont úgy odafigyelnek rá, hogy lefedjék árban/minőségben a piacot, mint a Fender. Ez a 900 euros Sg bizonyára a piaci szegmens jól meghatározható darabja. Nem lehet azt mondani, hogy a legdrágább Epiphonnal versenyben áll. Ez más. Veszel vele egy darab amerikát egy darab történelmet és boldog vagy, hogy a Te faladon is ott lóg egy igazi Gibson.


Én biztosan keresnék használtan egy jó állapotú standardot ezért a pénzért, ha ez lenne a becsípődésem, mint ahogy nem az.

2021. febr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!