Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Laptopot hogyan érdemes...

Laptopot hogyan érdemes használni, hogy az aksija minél tovább bírja?

Figyelt kérdés

Azért kérdem, mert én szinte csak itthon használom a gépet, és leggtöbbször csak hálózatra dugom, de ugye az akkumulátoroknak az se jó, ha csak állnak a polcon.

Legyen mindig a gépben az aksi, és csak akkor tegyem házózarta, ha kell, vagy inkább csak hetente/havonta használjam, és akkor merítsem alacsonyabb százalékig? Ha tölt, és közben használja az ember, vagy ha mindig benne van az aksi és folyamat tölt, az károsítja hosszú távon?

Ti mit javasoltok?



2021. febr. 21. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én az akksit elraktam, és a laptopot csak hálózatról használom. Ha meg el kell vinnem valahová, akkor vissza az akksi. Az akksit pedig havonta egyszer feltöltöm. És mivel ennyire vigyáztam rá, a 6 éves akku még mindig 8 órán üzemelteti a laptopot, ha alvó módban van.
2021. febr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

#1 8 oras alvas az nem tul hosszu azert

Es mennyi a hasznalati uzemideje? es az se romlott?


#Kedezo

kimelheted akkut de minek is?, hogy eladni jobban tud majd? Vagy hatha majd valamikor hasznalni akarod?

modern laptopok nem toltik akkut csak mert "benne van gepben" vezerlo figyeli igy nincs cseptoltes, illetve sokba be van epitve hogy beallithatsz minden aprosagot mikor hogyan toltse, meddig engedi lemeriteni, meddig engedi feltoltteni, mettol kezdi tolteni


attol fugg rendesek voltak e gyartok egy igazan normalis Li-Ion vagy Li-Pol akku nak "semmi sem art" ami rendeltetes szeru hasznalaton belul van

vagyis rendszeres akkurol hasznalattal is 3-5evet is kibirhassak, kezdeti 2-3oras uzemido minimalis csokkenesevel

(altalaban ennyit bir a tobbseg)


aztan ha ugy jartal hogy egy lesporolt akku gyarilag, vagy selejtes akkor az a rairt gariig kibirja de utana felrobban

csak azert nem elobb nehogy gariztathasd... es akkukra mindeg kevesebb a gari

2021. febr. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2

Átlagos böngészéssel megvan a 8 óra, játszással pld gta san andreas, 5 órát kibír, filmnézéssel pedig kb 7 órát.

2021. febr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amúgy a modern laptopokból már ki sem lehet venni az akksit. És már tavaly a kérdés kiírásakor is így volt. 2016-ban vett laptopmból már nem lehetett kivenni és 2020-ban amikor vettem egy másikat akkor is már olyanok voltak. Egyébként én itthon használom hálózatról szinte kizárólag. Nyáron viszem magammal ezért van laptopom de nem vettem észre, hogy meghalt volna az aksi és ne tudnám időnként akksival is használni, bár nem teszteltem, hogy mennyit bír mert nekem esetben és ugyanúgy kibír elég sokat, bár őszintén nem teszteltem. Most kihúztam a hálózatból ezt a laptopot amit használok. Ezt 2020 áprilisában vettem és csak hálózaton használtam külső képernyővel azt írja ki hogy 100 % és 14 óra 59 perc van hátra. A másik amit 2016 -ban vettem és azóta van szinte kizárólag hálózaton az azt írja ki hogy 100% és 5 óra 36 perc, de hozzá teszem, hogy ez 15,6 colkijelzős (míg a másik jóval kisebb) és már 5,5 éves. Szóval szerintem nem érdemes ezzel sokat foglalkozni.
2022. jan. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!