Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért kezdett el rázni a tusoló?

Miért kezdett el rázni a tusoló?

Figyelt kérdés

Pár hete kezdődött hogy tusolásnál a zuhanyrózsa és a tusoló csaptelepe először csak enyhén csípte a kezemet a sérült részeken, mára viszont úgy jöttem ki a tus alól hogy a bal kezem - amivel a zuhanyrózsát fogtam - zsibbadni is kezdett. Nem panel vagy társasházi lakásról van szó.

Azt tudom hogy az EPH nincs megcsinálva sem a gáz, sem a vízvezetéken. Ez okozhat ilyen problémát? Miért csak most jelentkezik a probléma, több hónap lakáshasználat után? Megnéztem a fürdőszoba mosdó csaptelepét és a konyhai csaptelepet is, de azok nem ráznak.



2021. febr. 22. 23:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt már ilyen, szerelőt kellet hívni...ne kérdezd mit csinált fogalmam sincs, de valami a fővezetékről (méretlen) leágaztak a fázisvezetőről, ezt szép szóval úgy hívják, hogy szabálytalan áramvételezés..valami ilyesmi, szart sem értek belőle..
2021. febr. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha villanybojlered van előfordulhatott hogy kilyukat a fűtőbetét.
2021. febr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bérház? Családi ház?
2021. febr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Családi.
2021. febr. 23. 21:08
 5/11 A kérdező kommentje:
A villanybojler külön Fi-relén van, annak gondolom már működnie kellett volna és a bojler is viszonylag új, nincs 1 éves.
2021. febr. 23. 21:09
 6/11 anonim ***** válasza:

Családi háznál elvileg egyszerű lenne megkeresni a hibát, mert sorban lekapcsolgatva a kismegszakítókat kiderül, melyik ágon van valami prücök, és azt aztán lehet alaposan vizsgálni. Kivéve, hogy detektálni nem biztonságos úgy, hogy az ember benn áll a lében, és a rázás elmúltát várja a kezében. Nekem van egy ócó kis kínai elektronikus fázisceruzám, ami ezeknél a hibáknál az első feszültségértéket - 12 vagy 24 V - mutatja (nem azért írom, mert vállalom!!! :D ). Direkt ezért tartom. Hát, kéne valaki, aki tudja ezt detektálni. Átlag szakember nem jó, mert sem konzervatív fázisceruza, sem analóg vagy digitális multiméter nem szokta kimutatni.


Van egy egészen kis esély arra, hogy kívülről jön be a probléma, de az átlag áramszolgáltatós sem tudja ezt igazolni.

2021. febr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egyenként lekapcsolgattam a kismegszakítókat (mindig csak egyet), ugyanúgy rázott a tusoló. Lekapcsoltam a villanyóra szekrényben is a szolgáltató kismegszakítóját, akkor is rázott.


Részleteznéd ezt hogy kívülről milyen probléma jöhet?

2021. febr. 24. 18:13
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, bocs. Ugye a gond kétféle úton érheti el a zuhanyozó embert: Vagy a talpa van magasabb feszültségen, mint a földpotenciál, vagy a cső (csőben levő víz). Ezeket már nem olyan egyszerű detektálni.
2021. febr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
...akartam írni, hogy tehát vagy a cső, vagy, ha a házba bejövetelekor van földelés, a bejövő nulla/PEN van valamennyi feszültségen.
2021. febr. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ezt még nem írtam, de csak akkor ráz, ha a lefolyóba már pár másodperce folyik a víz, és csak akkor ha a zuhany alatt állok és fogom a zuhanyrózsát, vagy a csaptelephez érek. Közben kipróbáltam hogy egyik kezemben a zuhanyrózsát fogom, a másikkal meg megérintem a lefolyót és a lefolyó erősebben ráz mint a zuhanyrózsa.
2021. febr. 26. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!