Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Potméterrel állitható áram...

Potméterrel állitható áram konverterre van szükseégem, de milyenre?

Figyelt kérdés
Elakadtam elektronikus téren. nem az én terepem. Van egy nikecell vágónk, egy nagy asztalos darab, házi készitésű, tökéletesen működött ameddig megvolt hozzá minden. Eddig úgy ment, hogy volt egy kis dobozka amit bedugtunk a konnektorba. Ezen a dobozon volt egy potméter meg egy beleszerelt fali konnektor amibe bele volt dugva egy kisebb hegesztő trafó. A trafó két kimenete vagyis a testkábel és a hegesztő kábel rá volt csiptetve két vezetékre ami a nikecell vágóba ment bele. A vágónál ez a két kábel a vágó szál - cikász kát végére volt csipeszelve és azzal vágtuk az anyagot. a dobozon lévő potméterrel pedig tudtuk állitani, hogy milyen meleg legyen a drót ami a habot vágja. Na! ez a kis doboz elveszett (amibe a trafót dugtuk) és nem tudom mivel kellene helyettesiteni, hogy újra működjön a vágó. van most egy kis trafóm ami állitható 0-250 amper közt de ha 1-re veszem le akkor is pillanatok alatt izzik a vágó drót. Van egy csomó inverter meg konverter meg mindenféle de nem tudom mi lenne a jó megoldás, aki ért hozzá segitsen légyszives.

2021. febr. 25. 11:01
 1/1 anonim ***** válasza:

A dobozban egy fázishasítással működő teljesítményszabályzó lehetett.

Egy ilyen már valószínűleg elbírná a rákötött trafót:

[link]

2021. febr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!