Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik elem márka megbízható,...

Melyik elem márka megbízható, és nem szokott kifolyni?

Figyelt kérdés
Csak kizárólag az alkáli AA és AAA elemekre gondolok. Melyiknél van a legkisebb esély a sav kifolyására?

2021. febr. 27. 20:55
A kérdező szavazást indított:
Duracell
Energizer
Varta
Panasonic
Egyéb, megírom kommentben
8 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik se szokott.. nalad van a hiba
2021. febr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs benne sok-sok évig, akkor egyik sem. Nekem kb 25 éve nem volt ilyen problémám csak amikor évekig állt benne.
2021. febr. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 8 éve lejárt elemem ae folyt szét. Csak ki kell venni ha nem használod.
2021. febr. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#1 Szerencsére nálam sem volt még ilyen, hogy kifolyt volna, de jelenleg most egy eléggé drága eszközbe szeretnék elemet venni, és nem akarom megkockáztatni, hogy szétfolyjon benne az elem. Persze ha nem hagyom teljesen lemerülni, akkor gondolom nem kell aggódnom, csak gondoltam megkérdezem, hátha van itt olyan, aki hozzáértő.
2021. febr. 27. 21:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Elég drága eszközbe talán érdemes lenne tölthető akkut venni. Megbízhatóbb, nem sokkal drágább. A Varta nekem évek óta bevált.
2021. febr. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az akku azért nem jó, mert csak 1,2 V-os, nem 1,5, mint az elem. Ami nem feltétlen baj, de rövidebb lesz az üzemidő, ha 4 elem kell bele, gyakorlatilag egy ötödikkel lenne meg a kellő feszültség, csak fizikailag nem fog beleférni.

Arra kell odafigyelni, hogy elemcsere alkalmával szigorúan csak új, egy dobozból frissen bontott elemeket szabad betenni. Ha nem használod sokáig, ki kell venni, akkor értelemszerűen visszateheted bele amit kivettél, de azokat tedd vissza. Ha kimerült, az eszköz kijelzi, elkezd hibásan működni, vagy kikapcsol, azonnal vedd ki és dobd használt elemgyűjtőbe, a fent leírt módon tegyél bele újat. Ha ezt megfogadod, nem lesz baj.

2021. febr. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Eneloop.
2021. febr. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Melyiknél van a legkisebb esély a sav kifolyására?"

A szárazelemekből egyáltalán nem folyhat ki SAV merthogy LÚGOS kémhatású a benne lévő elektrolit.

A régi kifolyós elemekben lévő elektrolit egy híg (kocsonyás) közeg volt, míg az újabb típusokban alkáli földpátokban nyeletik el a lúgos elektrolitot és a ház is tartósabb (innen az alkáli elem elnevezés).

2021. febr. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!