Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mekkora töltés tölti fel a 50...

Mekkora töltés tölti fel a 50 farrad kapacittásu kondenzátort 12 V feszültségre? Hogyan kell kiszámolni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 1. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Q=CU (Remélem felismered a jelöléseket és ismered a mértékegységeket is!)
2021. márc. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

#1 de ha nem ismered, akkor:

Q a töltésmennyiség (ezt kell kiszámolni) mértékegysége C (coulomb)

U a feszültség, mértékegysége V (volt)

C a kapacitás, mértékegysége F (farad)

Tehát a megoldás:

Q=C*U

Q=50F*12V

Q=600C

2021. márc. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
1! vok. Nagyon kedves vagy 2!, hogy nekem cimezted a válaszodat, de akár hiszed, akár nem, ismerem:-) (De ugy gondoltam, hogy a kérdezö válaszom alapján meg tudja oldani a feladatát, max. kikeresi ami hiányzik. Talán tanult volna belöle.)
2021. márc. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
elég hülyén fogalmaztam, úgy értettem, hogy ha a válaszoló nem ismerné
2021. márc. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
*a kérdező, még ezt is elcsesztem
2021. márc. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szirty ***** válasza:
100%
Ha minden kérdezgető (ezt hogy kell, azt hogy kell) szakács helyett megfőzik az ebédet mások ahelyett hogy elmagyaráznák hogyan kell megfőzni az ebédet, akkor 10-20 év múlva nem szívesen megyünk majd étterembe...
2021. márc. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!