Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szisztok. Olyan kerdesem...

Szisztok. Olyan kerdesem lenne, hogy az asztali google chrome-n, ha ossze van kotve mondjuk androidos keszulekkel, akkor ha egy weboldalt letiltok szamitogepen akkor azt az andoridos vagy iphone keszuleken se fogom latni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 1. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Hogy letiltod?
2021. márc. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Webhelyeket le lehet tiltani bongeszoben, hogy ha be is irod a webcimet akkor vagy errort ir vagy google keresot adja be a webcimmel, de hiaba lepsz ra, nem nyitja meg
2021. márc. 1. 19:22
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyet hol lehet?
2021. márc. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2021. márc. 1. 19:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én vagyok hülye, de ez szerintem nem az, mint amiről te beszélsz.
2021. márc. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, amit a #4 -es kommentedben linkeltél, azzal a webhelyek engedélyeit a következőkre vonatkozóan lehet módosítani:

Cookiek; tartózkodási hely; mikrofon; kamera; értesítések; stb.


Tehát az adott oldalak betöltődését nem befolyásolja, de azt hogy mihez, hogyan férhet hozzá, azt igen.


Tehát úgy tűnik, kevered a dolgokat...

2021. márc. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lehet, de telefonon, hogyan tudok letiltani weboldalt? Vagy az nem lehetseges?
2021. márc. 3. 05:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát azt te tudod. ;)
2021. márc. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Root jogosultság nélkül csak úgy, ha telepítesz egy olyan "tűzfal" appot, amiben blokkolhatóak egyes oldalak (ezek bezárásakor a blokkolás is megszűnik). Ugyanis az Android -ban nincs erre a felhasználó számára (root jogosultság nélkül elérhető) mód. (Erre én eddig csak a "Blokada" app 3.7 -es verzióját próbáltam ki, amit a blokada.org -ról töltöttem le már nagyon régen, de a frissebb verziók közül a 4.X -el is próbálkoztam, viszont az akkor nem jött be, így visszatértem a 3.7 -es verzióhoz, amit már egy ideje nem is használok...)


Root jogosultsággal a "hosts" fájlban megadható kézzel (szövegszerkesztő segítségével is) teljes blokkolási lista. Ehhez van egyébként több "Hosts file editor" alkalmazás is... A hosts fájl ugyanúgy működik androidon, mint pl. windows -on...


Root jogosultság nélkül kipróbálhatsz más alkalmazást is, de mindegyik esetén csak addig fog élni a blokkolási szabály, amíg fut az alkalmazás.


Ha a hosts fájlt szerkeszted root jogosultsággal, akkor a szabályok globálissá válnak és nem kell hogy fusson a szabályok érvényben maradásához plusz alkalmazás, viszont itt a fájl egy újraindítás után is ugyanúgy marad, vagyis ha olyasmit tiltasz, amit nem kellene, akkor a módosítás addig érvényben marad, amíg azt nem törlöd a hosts fájlból.

2021. márc. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!