Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ki kell bontani a falat?!

Ki kell bontani a falat?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagy kétségbeesések közepette írom most kérdésem, ugyanis az imént életem 20 éve pergett le szemeim előtt - és ez már nem az első alkalom.

A történet még egy jó’ fél évre nyúlik vissza, amikor is főzés közben véletlenül a gáztűzhelyre borítottam egy pohár vizet, ami befolyt a gyújtó gomb alá. (Csak tisztázásképp; egy indiai ételt főztem éppen, amihez a pohárban lévő vizet kezdtem volna adagolni az edénybe.)

Az imént említett gomb hangosan elkezdett pattogni, ezért egy határozott mozdulattal kiemeltem helyéről, és felfedezni véltem, hogy szikrákat is hány a belseje! Az áram ekkorra már elment a konyhában több helyen, valamint bizonyos szobákban, helyiségekben.

Tudván, amit tudunk a víz árammal való találkozásáról, rohantam a biztosítékhoz, hogy lekapcsoljam. Ez megtörtént, majd türelmetlenül vártam a végkifejletet.

Nem szeretném tovább nyújtani a történetet, legyen elég annyi, hogy hosszas várakozás után visszakapcsoltam mindent, és az áramkimaradásnak nyoma sem volt! Ez történt fél éve...


Tegnap azonban minden rémálmom valóra vált; az egyik konnektorban egyszer csak nem volt áram. Próbáltam megnyugodni, végül sikerült is. Eltelt egy nap, és ma van. Ismét egy indiai ételt főzök, és ahogy mennék a konyhában lévő másik konnektorhoz, meg kell tapasztalnom, hogy abban sincs áram! Ekkorra már tisztán tudtam, mi okozza a problémát. Próbáltam meggyújtani a gáztűzhelyet, az is kudarcba fulladt.


Most itt állok tehetetlenül, reszketve a következményektől, hiszen valószínűleg hamarosan a fél éve érintett szobák, helyiségek is áram nélkül fognak maradni. Én pedig remény nélkül!


Nem vagyok villanyszerelő, nem értek a dologhoz. Kérdésem annyi lenne mindeössze, hogy a probléma megoldásához ki kell-e bontani a falat, hogy a sérült, beázott vezetékeket kicseréljék a szakemberek? Vagy esetleg van erre más mód? Mivel nem vagyok jártas a témában, el nem tudok képzelni más utat, minthogy az egész házban az összes falat kibontsák, kiszedjék a vezetékeket, majd újakat helyezzenek be. Ezt viszont nem szeretném, mert a gondolata is megrémiszt!


Kérem, aki csak tud, segítsen!

Köszönöm!



2021. márc. 4. 16:13
 1/2 Szirty ***** válasza:
100%

Szia!

Gratulálok a kérdéshez mellékelt leírásodhoz! Végre valaki aki nem csak 3 szavas mondatban kérdez (miért nincs áram)!


Komplett falak lebontásától szerintem nem kell félned. Valószínűleg véséstől sem, talán nem annyira rossz a helyzet.

Ha azt tapasztalod hogy bizonyos helyeken nincs áram de a villanyóránál minden megszakító be van kapcsolva, akkor szerintem a legvalószínűbb ok az, hogy valahol egy kötés adta meg magát (elégett). Az ilyesmi szerelvényeknél (dugalj, kapcsoló) valószínű.

A probléma azonban sajnos szakemberért kiált. Át kell nézni a kötődobozokat, ki kell deríteni mi honnan kap áramot, merre mennek a vezetékek, fel kell deríteni a probléma helyét.

2021. márc. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Na erre kiváncsi vagyok, mert ha ezt egy fél éve befröccsent kis víz okozta a gáztűzhelyen, akkor megeszem a sapkám
2021. márc. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!