Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy 10.000 mAh hordozható...

Egy 10.000 mAh hordozható akkumlátort mennyi ideig tart 100%-ra feltölteni?

Figyelt kérdés
Azt nem tudom, hogy a töltőm milyen erősségű, de elég lassan tölt. Most vettem az akkumlátort, eddig nem használtam ilyet. Mennyi idő kell neki kb?

2021. márc. 8. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
ha 1 amperes a töltőd akkor kb 10 óra
2021. márc. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

A töltési idő, ha a töltőáram a töltés folyamán állandó: t=C/I·η

Ha a C=10 Ah-s akkumulátor töltőárama I=1 A, hatásfoka η≈70%, akkor a töltési idő:

t=10/1·0,7≈14 h

2021. márc. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. márc. 8. 22:59
 4/4 anonim ***** válasza:
#2 kihagytad a számításból, hogy a kapacitást a 3,6 voltos akkura adják meg, aminekm a töltési végfeszültsége 4,2V. A töltő viszont 5 volton adja le a névleges áramerősséget. A powerbank beépített töltőáramköre ebből az 5 voltból állítja elő a töltőáramot, jellemzően inkább 80% hatásfokkal. Az idő kiszámításánál amennyit bukik az ember a töltésszabályzó veszteségén, annyit nyer azon, amennyivel magasabb az USB töltő feszültsége. Ha az akku töltés / kisütés közti különbségre gondoltál, akkor a Li-Ion akku már jóval 90% fölötti, közelíti a 100%-ot ebből a szempontból. ( [link] ). A 70% körüli hatásfok a NiCd akkukra volt igaz, a névleges kapacitás 1,4-szerese ment bele, mire teljesen feltöltődött.
2021. márc. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!