Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Aktív analóg szűrőt hogy...

Aktív analóg szűrőt hogy keressek?

Figyelt kérdés
Hangolható szűrőre lenne szükségem, vagy fixek széles választékára DIL tokozással, de ha google-n keresek, vagy oktató anyagokat ad ki, vagy olyan webshopokat, ahol alig van választék. Valóban csak ennyi lenn?

2021. márc. 25. 00:26
 1/4 Szirty ***** válasza:

Nem mindegy milyen frekvencia tartományra ahogy az sem milyen meredekségű és fajtájú szűrő kellene (alul áteresztő, felül áteresztő, sáv szűrő, lyuk szűrő).


A kérdésedből úgy tűnik hogy erre valamilyen céláramkört feltételezel.

Az ilyen szűrőket műveleti erősítőkkel oldják meg leggyakrabban (már ha hangfrekvenciára kell).

Építsd meg. Lehet találni kapcsolásokat a neten hozzá...

2021. márc. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat, kifelejtettem, hogy aluláteresztő 4kHz vágási frekvenciával, legalább negyedrendű meredekséggel.

Nem találtam pont ilyen frekin, ezért kerestem hangolhatót.

Valószínűleg én vagyok béna a kereséshez, de fél nap kutakodás után megtaláltam a MAX293EPA+ szűrőt, ami jó lesz nekem. (Ha segítek ezzel mást, aki itt keresgél ilyen jellegű választ, már megérte xd)

2021. márc. 25. 12:06
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Hangolható, DIP tokos, ötödfokú (egyébként van ott még más is a kategóriában, nézz körül!).

2021. márc. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, valóban jó tipp.

Sok keresgélés és katalógus bújást igényelt a megfelelő megtalálása.

2021. ápr. 13. 22:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!