Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kell-e Fi relé a lakásnak az...

Kell-e Fi relé a lakásnak az elosztó szekrényébe?

Figyelt kérdés

2021. márc. 29. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes
2021. márc. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez az Érdemes, ez egy nagy igazság. Ezen nem szabadna spórintani.

És új létesítéseknél bizonyos berendezések védelmére kötelező. De hát ugyanakkor mindenre érdemes.

És, ha akadékoskodni akarnék, írhatnám, hogy nem az elosztószekrényben kötelező, de oda praktikus.

2021. márc. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vortrex ***** válasza:
100%
Új építés esetén már kötelező beépíteni, de régi elosztószekrényekben nem előírás a megléte.
2021. márc. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt, de az átépítéskor lett felszerelve. Megnyugtatóbb érzés utána villanybojler és egy nagy akvárium mellett.
2021. márc. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Kell-e Fi relé a lakásnak az elosztó szekrényébe?"

Hiába kéred, a villanyszerelő nem akarja beépíteni neked?

2021. márc. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Az újonnan telepített villanyóra szekrényben van Fi relé (Tracon TFV2 40A). Egy fázis van 32A. Ezen felül kell-e még a lakás elosztóba is mondjuk a fürdőszobának? Vagy elég-e az amit fentebb írtam?
2021. márc. 29. 20:21
 7/9 Vortrex ***** válasza:
100%
Egy 40A-es fi-relével az egész 32A-es hálózatot le lehet védeni, feltételezhetően úgy is van beszerelve. Szükségtelen belőle többet beépíteni.
2021. márc. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha! Az a Tracon 30 mA-es. TFV-2 40 A-esből van 100 és 300 mA-es is. Azok nem felelnének meg.
2021. márc. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"villanyóra szekrényben van Fi relé"

Bent jobb helye lenne.

Legalábbis ha lekapcsol, nem kell kimenned miatta.

Én speciel nem az egész lakásra raktam egybe.

Egy van a vizesblokkra, egy a konyhára, egy a kinti áramkörökre (kert, pince, padlás), egy pedig a maradékra.

Pont télen volt egy olyan eset, hogy az egyik kandelláber bepárásodott, kapcsolt is az áramvédő.

Na egy ilyen miatt szívtam volna ha nem tudom külön leválasztani.

2021. márc. 30. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!