Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » CAT5-CAT5E UTP kábelek alkalma...

CAT5-CAT5E UTP kábelek alkalmasak arra hogy 5-12V-os váltóáramot továbbítsanak?

Figyelt kérdés

Van egy 25 méteres CAT5E kábelem ami már teljesen kuka. Leszedtem a borítást mert azthittem elvan valahol szakadva így szétbomlott. Hogy tudjak még belőle valami hasznot húzni így arra gondoltam csinálok belőle karácsonyra izzósorokat amiket 5V adapterrel hajtanék meg és egy analóg időzító kapcsolnák ki-be 5 percenként. Plusz mivel nagyon hosszú együtt a 8 szál így jutna más barkácshobbikhoz is. Ventillátorok, villanymotrok és ledek működtetésére.


Alkalmas lenne erre?



2021. ápr. 6. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyon vékonyak az érpárak. Tudnak továbbítani 12voltot (sőt többet is) lásd a poe technológiát, de ott a 8 vezeték együttes erejét használja ki és nem 1 szálat.

Egy próbát azért viszont megérne.

2021. ápr. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hangfalvezetéknek is jó lenne? Ami most van hangfalam kb ilyen vastagok a vezetékei.
2021. ápr. 6. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!