Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » DIN és 6.3 jack között van...

DIN és 6.3 jack között van hangzásbeli különbség?

Figyelt kérdés
Az elektromos gitáromon 5 pólusú DIN csatlakozó van. Viszont én ezt szeretném kicserélni 6.3mm-es jackre. Lesz valami hangzásbeli különbség? Illetve ha a DIN-t átalakítanám kis jackre majd azt pedig 6.3 jackre az rontaná a hangzást?

#gitár #kábel #csatlakozó #elektromos gitár #DINcsatlakozó #csitárcsatlakozó
2021. ápr. 13. 00:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. ápr. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szirty ***** válasza:

"ha a DIN-t átalakítanám kis jackre majd azt pedig 6.3 jackre"


Ezt hogyan is gondoltad?

Tehát a gitártestbe befaragnál a DIN aljzat helyére egy 3.5-ös jack aljzatot, abba bedugnál egy 3.5-ös dugót, a kábel végén lógna egy 6.3-as lengő aljzat amibe bedugnál egy 6.3-as dugót?


Mi indokolja ezt a kombinációt?

Azon kívül hogy az összetoldásra folyton rálépsz meg kihúzódik ahogy mozogsz miért jó?


Azt javaslom a gitártestbe a DIN helyére ne 3.5-ös jack aljzatot tegyél, hanem ahogy már mások is javasolták 6.3-ast.

Nem, nem azért mert ettől majd jobban szól, hanem azért mert a 6.3-as mechanikailag sokkal stabilabb és jobb.

Pl. nehezebben húzza ki a kábel súlya, ha beleakadsz, megrántod oldalra nem törik bele stb...

2021. ápr. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Én is a 6.3as jackre gondoltam hogy azt kéne a DIN helyére forrasztani.


Azt a kis jackes átalakítást úgy gondoltam hogy egy új DIN aljzatot hegesztenék oda a gitártestbe 6.3 jack helyett mert a mostani DIN törött. És arra találtam olyan átalakító kábelt ami azt a DIN alakítja kis jackre. Azt meg már pedig tudtam volna bármivé alakítani persze azt is kábellel.

2021. ápr. 13. 09:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Mennyit akarsz variálni ezen? Hacsak nem valami extra értékes gitár, akkor értelemszerű a csere nagy jack aljzatra, mert a világon mindenütt azzal várják a gitárt. Ezen kívül mit lehet még rugózni ezen?
2021. ápr. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs különbség de kicserélheted szabványosra ha megoldható valahogy szépen.
2021. ápr. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!