Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A (testsúly) mérlegem a lakás...

A (testsúly) mérlegem a lakás különböző pontjain mindig más-más értéket mutat..mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Eddig mindig egy helyen mértem magam, egyik nap pedig kb fél métert arrébb csúsztattam a mérleget és máris egy kilóval többet mutatott, próbáltam a konyhában, ahol a legegyenletesebb a padló, de ott is más-más értékeket mutatott a mérleg a padló különböző pontjain, elemet kicseréltem, de semmi sem változott, mi lehet a probléma? Engedjem el és vegyek inkább egy másikat?

2021. máj. 2. 20:31
 1/9 A kérdező kommentje:
A mérleg amúgy digitális
2021. máj. 2. 20:32
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Egy mérleget mindig pontosan ugyanazon a helyen kell használni, ha más a mérleg helyzete, mást mér.

Az teljesen normális, hogy ha arrébb viszed, mást fog mérni.

2021. máj. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Mivel a mérleg nem tömeget, hanem súlyt mér, ezért valójában nem a testtömegedet fogja mutatni, hanem az mutatja, hogy milyen erővel húz le a Föld gravitációja, és ezt alakítja át tömeggé.

Ahogy #2 is mondta, használd mindig ugyanott a mérleget.

2021. máj. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
2,oke de honnan lehet tudni, hogy eppen melyik helyen mer pontosan? En multkor dobtam ki ezért egy digitalis merleget, mert felidegesitett hogy mindig mas, es annak meg semmi ertelme hogy merjem, hogy egyik pillanatrol a masikra leadok masfel kilot, es meg wc-n se voltam kozben. 😂
2021. máj. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Már 3 hónapja mindig egy helyen mérem magam, szép lassan dobom le egyébként a kilókat, akkor eddig jót muatott a mérleg amíg el nem mozdítottam, már kezdtem kétségbe esni

Amúgy mi a fizikai oka ennek amit mondtatok?

2021. máj. 2. 20:58
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
#3 válasza a fizikai oka.
2021. máj. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
4-es: ha nem megfelelö módon használod a mérleget, akkor nem a mérleg a hülye
2021. máj. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a Föld gravitációs együtthatója változik más-más helyeken. Egyszerűen olcsó egyszerű mérlegről van szó, ami nem jól kezeli a padló egyenetlenségeit. Mert miről is van szó. A négy lábban van négy, valószínűleg alakváltozást figyelő nyúlásmérő bélyeg, ami a lábakra ható erőtől függő jelet ad. Alátámasztásól függően a négy lábra ható erők lábanként különbözhetnek, de az összegüknek ugyanakkorának kell lenni. Egy jobb mérleg, amikor nulláz, azt is ellenőrzi, hogy a saját tömege milyen arányban oszlik meg a lábak között, és így amikor rááll az ember, nagyjából pontos lesz, bárhol is használja az ember. Nagyjából = kb 1%, ami egy ilyen mérleg pontossága. Ami egy 100 kilós embernél 1 kg eltérést is okozhat.

Ha nem elég magas a lába, akkor már egy szőnyeg is meghamisíthatja a mérést, mert a mérleg alja megtámaszkodik a szőnyegen.

Most kipróbáltam a mérlegemet (Villeroy&2Boch), ahol nincs szőnyeg, mindehol ugyanannyit mér +- 0,1 kg eltéréssel, ami 0,1% és bőven jó.


Ha kíváncsi vagy a pontosságára, akkor egy 10 literes vödröt mérj le a konyhai mérlegen, majd töltsd fel annyi vízzel, hogy a tömege pont 10 kg legyen. A konyhai grammos mérleg segítségéve ez 2000 grammos lépésekben megteheted.

2021. máj. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem sosem volt ilyen gondom, mondjuk egyik szobámban még padlószőnyeg van, ott nem jól mér, de a laminált padlós szobában vagy a csempézett konyhában akármelyik helyen elég pontosan ugyanazt mutatja, ez egy Topcom márkájú mérleg.
2021. máj. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!