Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi volt az a pillanat, amikor...

Mi volt az a pillanat, amikor először döntöttél úgy, hogy Apple felhasználó leszel?

Figyelt kérdés
Nekem évekig volt Android, abból pedig a Sony, mert megettem a márkanevet és a marketing dumát, pedig akkoriban a Sony az még az Androidnak is a legalja volt. Aztán mikor a sokadik Sony telefonomnak lett ilyen-olyan apróbb vagy nagyobb hibája rövid időn belül, akkor az mondtam, hogy most váltani kell. Samsungot azért még sem akartam, mert az undorító, akkor mondom, próbáljuk ki az iPhone-t. Előtte én is olyan voltam, hogy gúnyolódtam az iPhonosokon, hogy csak divatból veszik, meg kérdezgettem, hogy mit tudnak szeretni rajta. Életem legjobb döntése volt, nagyon jól eltalált, kitalált telefon és rendszer, a legegyszerűbb készülék is minőségi anyagokból van összeszerelve, stabil és gyors. Telefon mellé később lett órám is, majd nem sokkal rá Macbook. Az asztali gépem IBM, az marad is, mert kell egy ilyen architektúrájú gép is, meg vannak persze hulladék androidos eszközeim is, tablet meg tartalék telefon, de ha valami radikális rossz irányba fordulás nem történik, akkor noteszgépben és telefonban maradok Applenél. Na és ti?
2021. máj. 15. 13:51
1 2
 1/12 Szirty ***** válasza:
43%
Nem volt ilyen pillanat.
2021. máj. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Barátnöm mondta azt anno, hogy vegyek MacBookot Acer helyett. 20 perccel késöbb a kasszánál kicsengettem azt a sok sok pénzt. Rosszul éreztem magamat, mert számomra ismeretlen dolog volt a MacOS. Aztán megbarátkoztam vele. Fotózás miatt meg pláne jó volt. Szép kijelzö, gazdag csatlakozók, gyors OS, minden volt, ami nekem kellett.

Aztán egy nap tönkre ment a Samsungom. A boltba megint elkisért barátnöm. És megint Apple terméket vettem. Egy iPhone-t.


Aztán 5 évvel késöbb jött a covid. Több szabadidöm lett. Elkezdtem programozni tanulni. Szépen lassan haladtam a tananyaggal, majd saját projekteket csinálni. Lett egy iPadem. Tudok rá rajzolni ötleteket. Mi hogy legyen, todo listet irok a koncepciókhoz, stb-stb. Na de mit programozzak? Eljött a választás ideje.


Azóta iOS programnyelvét tanulom, a Swiftet. Épitgetem az elsö komoly projektemet, igaz már egy újabb Mac-en. Ha minden jól megy, akkor a projekt a nyàron kikerül az AppStoreba.

Persze mellette van egy ThinkPad-em, hiszen C# csak Xamarin formában fut Mac-en. Összel kezdek egy külföldi programozói képzést. Ha ezzel megvagyok, akkor tavasszal már új állásom is lehet, mellette pedig 2. hobbi lesz az iOS-re fejlesztés. Ha pedig lehetöségem nyilik, akkor iOS fejlesztöként folytatom tovább a melót.



Nem hittem volna anno a legoptimistább gondolataimmal sem, hogy amikor kicsengettem majdnem félmillót a Macbook Prora, egyszer ilyen terveim lesznek az Apple ökoszisztémával.


Sokan leburzsujoznak. Legazdagoznak, lehippiznek. De már nem érdekel. Az ilyen emberek kezébe 1 évre Apple cuccot adnál, megváltozna az életük is.


Én szeretem az Apple-t, tény, hogy csinálnak bszottul nagy f@szságokat, de összességében nekem jobban bejön, mint az Android. És nem, nem szar az Android. Igenis jó OS.


Viszont nem tartom folyton uptodate az eszközeimet. MacBookot 5 év után cseréltem Mac minire, iPadból a 6th-t használom, iPhone-t meg most vettem a fullscreen hardver miatt. (Tesztelni élesben). 3 éves 8 Plust váltottam 11-re.


Annyira stabilnak látom az Apple fejlesztöi környezetét, illetve egyben zártnak is, hogy sokan valahogy pont ezért jönnek. Zárt, de Apple modon egyszerü. És emiatt sem fog bukni ez a cég egy hamar.

2021. máj. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Amikor 2017-ben LG L70-es telefonom volt 4 giga tárhellyel, amiből 2,5GB a rendszer, de a többiből is csak 600MB volt felhasználható. Ezen felül folyton volt valami gond (leálltak az alkalmazások, nem engedett letölteni egy 10MB-os alkalmazást miután letöröltem 100MB-ot stb.)

Ezek miatt olyan szinten elegem lett az egész rendszerből (Google-Play szolgáltatások 100MB, meg ilyenek), hogy akkor augusztusban megvettem életem első iPhone-ját, egy SE-t. Egyszer sem bántam meg, ráadásul az Apple/iStyle vásárlóbaratsága másfél évvel később nagyot bizonyított, ugyanis amikor bevittem, hogy akkumulátort cseréltessek 10 ezerért, javasoltak egy lehetőséget (szavatossági garancián keresztül), hogy kapok ingyen egy teljesen új készüléket. Így is lett.

Jelenleg egy XR-t tartok a kezemben és egyszerűen imádom. Az meg a másik, hogy szinte sosem viszek magammal pénzt(árcát), mégis mindig tudok fizetni, ráadásul gyorsabban, mintha egy kártyát vennék elő. *5!

2021. máj. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
Meg nem történt meg. Volt iPhonem illetve macbookom, de nem mozgatott meg kicsit se. Jó volt a MacBook csak nem tudtam mit kezdeni vele feltehetőleg az én hibám
2021. máj. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Droidosok voltunk az asszonnyal, megtetszett neki annak idején az iPhone 6.

Aztán amikor lecserélte Samsungra, akkor az enyém lett az iPhone, és mikor eladtam, nekem is Samsungom lett megint, ahogy előtte is, és nost is.

Az S21 ultra-val nem érzem hogy mellényúltam volna.

Programozásra nem érzek késztetést, meg hasonlókra, nekem elég az ha jól máködik az eszköz ami a zsebemben van. És tud jól működni ez is, nem csak az almás logós termékek.

Az megint más dolog hogy két egyéb készülék árát kicsengeted a kasszánál, aztán ingyen cserét kapsz, még így is bőven maradt a haszonból, amit rajtad kerestek, ezen nem kell meglepődni. Üzletpolitika az egész.

Nekem pl. volt egy fényképezőm, itt vettem Kanadában, aztán Európában dolgoztam, amikor elromlott. Konkrétan Svájcban. Felhívtam a Sony Canada ügyfélszolgálatot, mondták keressek egy szervizt, kérjek javítás árajánlatot, küldjem el nekik. Megvolt, mondták javíttassam meg, majd a javítás számlát küldjem el. Megvolt. Kérték a számlaszámom, aznap rajta volt a pénz. Ne egy csúcsmodel volt a masina, de mégis megoldották. Szóval van ilyen.

2021. máj. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Gugu Gabor ***** válasza:
82%
vayg 10 éve ugy voltam vele hogy kipróbálom, nos nem jött be nem az én világom szóval volt de valszeg soha többé nem lessz.
2021. máj. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Soha többé nem "lessz"? Így, két "sz"-el? Pedig Apple neked való lehet, azt mondják nem túl bonyolult a rendszere.
2021. máj. 15. 18:41
 8/12 Gugu Gabor ***** válasza:
64%
hajaj... elírtam.... bocs
2021. máj. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy elírtad. Az interneten senkinek nem rossz a helyesírása, mindenki csak elgépel.
2021. máj. 15. 18:55
 10/12 Gugu Gabor ***** válasza:
64%
Nem hiszem hogy ez a kérdéshez tartozik, de valóban addig törődök azzal amit leírok, hogy érthető legyen (főleg mobilról és főleg forumokon) lehet igénytelenség, lehet lustaság, vagy csak ezt hozza ki belőlem és még sokakból a net
2021. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!