Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A múlt héten szinte elégett a...

Brengusz kérdése:

A múlt héten szinte elégett a vilanyóránál a kismegszakító. Le lett cserélve egy 16B-re. A lakás aluvezetékes. Alig merek használni elektromos dolgokat. A fűnyíró 1000w-os. Leégetheti a rendszert?

Figyelt kérdés

#Kismegszakító, fűnyíró
2021. máj. 18. 11:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ennyiből nem tudható. Én az 50 éves aluvezetékeket tavaly cseréltem le rézre. Soha nem okozott gondott, mentek időnként több kw-os gépek is róla, de tartottam tőle. Így azért nyugodtabb vagyok.
2021. máj. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%
A fűnyíróval kapcsolatban pedig: használd az órához legközelebbi konnektort, több hosszabbítóval, akkor nem a falban lévő vezetékeket terheled.
2021. máj. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
24%

A fogyasztóid döntő többsége gondolom led lámpa, meg néhány száz wattos hűtő, esetleg tévé, rádió. Néha-néha mosógép.

Ez - a villanyszerelő szakma minden állítása ellenére - nem igazán veszélyes. Önmagában semmi bajod nem lesz ettől.

2021. máj. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
41%
Nem lesz baj. Pont azért van 16B-vel védve, hogy ha akkora áramot akarsz keresztül vinni ami már veszélyes, leoldjon. Tehát ha túlterheled a rendszert, le fog oldani. Nálunk 10B van a konnektorokra, 6B a világításra. Önmagában soha semmi nem veri le. Ha egyszerre indítom el a mosógépet és a mosogatógépet, akkor megy csak le a 10-es, de azt ki lehet küszöbölni a gépek késleltetett indítás funkciójával.
2021. máj. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
A gond nem annyira az alu vezetékkel, hanem azok összesodort, ki tudja milyen állapotban lévő csatlakozásaival van. Ráadásul ahol ilyen régi a hálózat, ott jó eséllyel egy körön van minden (nálam is így volt). Elindul az órától, minden helyiségben több helyen leágazva, mire a mosógéphez ér, lehet hogy 20 helyen volt elvágva, összesodorva a vezeték. Ezek a kritikus pontok.
2021. máj. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 qkker1 ***** válasza:
Milyen volt az a kismegszakító, ami "elfüstölt"?
2021. máj. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 qkker1 ***** válasza:

5-ös.

Hagyd, itt mindenki jobban ért a villanyszereléshez, mint a villanyszerelők, bár a kérdező üdítő kivétel, "50 évig jó vót, mé most égne le"! Az már nem jutott el az agyukig, hogy egyszer kijött a füst/korom a kismegszakítónál!

2021. máj. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A kismegszakító tudja bánat 😊 milyen volt, de talán még az ezer éves első. Köszönöm a segítséget, de kockáztattam és nyertem. Füvet is nyírtam, le sem égett semmi.
2021. máj. 18. 14:50
 9/18 Szirty ***** válasza:
91%
Nos ha az a B16 másfeles alura van kötve, akkor azért van némi ok az aggodalomra...
2021. máj. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

"Nos ha az a B16 másfeles alura van kötve, akkor azért van némi ok az aggodalomra..."

Azért nem amiatt hogy levágja a füvet.

De ha már közben megy a mosógép, a bojler, a rezsó, mikró meg a kávéfőző, az már okozhat érdekes szituációt.

Muterom vett egy házat, és nagyon nem akarták, de átvezetékeltem. Pedig erősködött, hogy semmi olyan nem lesz ami sokat fogyaszt.

És a tavasszal amikor megláttam hogy 3! darab 1500-2000W-os fűtőventtillátor van bekapcsolva, meg a többi szokásos elektromos cuccok, akkor azt mondta, hogy az nem számít, nem fogyaszt sokat, csak meleget fúj.

2021. máj. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!