Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy lehet leszokni a digitáli...

Hogy lehet leszokni a digitális gyűjtögetésről?

Figyelt kérdés
Néha találok oldalakat tele olyan cikkekel, amik érdekelnek, és nem elolvasom őket hanem lescreenshotolom az egészet, és eddig még egyet se olvastam vissza, csak gyűjtögetem a gépen, és néha nem tudom abbahagyni. Nemrég egy pár Instagram oldal összes posztját lementettem, (2000+ screenshot). Az okoz örömet, ha tudom, hogy megvan, befejeztem az összes cikk átnézését. Hogy lehet erről leszokni, miért csinálom ezt?

2021. máj. 24. 23:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudtam, hogy ennek van neve. Ez baj?


Én cikkeket mentek el a böngészőben, aztán ha időm engedi, olvasgatok. Sajnos több gyűlik, mint ahogy haladok.

2021. máj. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 KmsRys ***** válasza:
100%

Én is ugyanebben szenvedek :(


Az adattárolóim tele vannak már emiatt...

2021. máj. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkiben ott lapul a hörcsög.
2021. máj. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Kategorizálva van? Amenyiben igen, akkor felesleges leszokni róla, ez hasznos képességeket fejleszt, ha csak löncsölve van akkor delete a mappát amibe gyűjtötted, szerintem meg fog szűnni a kényszered, ha "elvesztettél" ennyi "értéket".
2021. máj. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
86%
Én könyveket veszek...
2021. máj. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

Ne screenshotoljad, az felesleges, hanem mentsd el a könyvjelzőid közzé a böngészőben, ahol témák szerint mappákba rendezed őket.

Vagy szintén a könyvjelzőiket a böngésző címsorából simán a gépeden lévő mappákba is bele tudod húzgálni. Ez gazdaságosabb mint a screenshotolás, sokkal kevesebb fileméret, és rögtön az eredeti cikkhez, tartalomhoz vezet.

2021. máj. 25. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Szirty ***** válasza:
100%

"Ne screenshotoljad, az felesleges, hanem mentsd el a könyvjelzőid közzé a böngészőben"


Az internet tartalma dinamikusan változik. Percről percre.

Ha a screenshotolt hozzászólásokat törlik, vagy egy oldal megszűnik, akkor a bookmark semmit nem ér, mert az onnantól csak a nem létező tartalomra fog hivatkozni.

(ezt is figyelembe kell venni. Már ha tényleg fontos a lementett tartalom)

2021. máj. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ments inkább a Pocketbe.
2021. máj. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi baj. Főleg cikkeket mentek le, leginkább politikai témában, mielőtt pártunk és kormányunk esetleg a múltat is át akarná írni. (pl. egy ideig a népszabadság archívum elérhetetlen volt, ki tudja közben miket töröltek ki belőle)
2021. máj. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi, megnyugtattatok, már azt hittem megőrültem amikor órákon keresztül csináltam ezt:D

4-es: nagyjából kategorizálva van, de tervezem még jobban szétválogatni, esetleg szelektálni.

5-ös: én is elkezdtem azt is, még ingyenes e-bookokat is letöltöttem, szerintem azokkal sem lesz semmi:(

2021. máj. 25. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!